Banner Top

Nie brakuje chętnych na juniorów Włókniarza

  • Published in cz.Sport

Trener Marek Cieślak na chwilę obecną nie narzeka na problemy kadrowe w formacji do lat 21. Wiele wskazuje na to, że kolejny raz częstochowski Włókniarz będzie ratował inne kluby w kwestiach posiadania juniorów.

Trzon formacji młodzieżowej w czwartej ekipie Drużynowych Mistrzostw Polski stanowić będzie duet Michał Gruchalski - Jakub Miśkowiak.

Drugi z nich będzie debiutował w PGE Ekstralidze, lecz jego dotychczasowe wyniki napawają optymizmem włodarzy i szkoleniowców Włókniarza. Trzecim ogniwem w kadrze Marka Cieślaka będzie Mateusz Świdnicki.

Jako pierwszy nowy klub znalazł Dominik Majchrzak, który na dwa lata przeniósł się do pierwszoligowego Wybrzeża Gdańsk, zaś Paweł Staniszewski został zawodnikiem drugoligowej Polonii Piła. W przeciągu najbliższych czterech miesięcy w jego ślady pójdą najpewniej kolejni, o których kluby się wytypują. Wiele wskazuje na to, że Adrian Woźniak z Adrianem Bialkiem mają dalej się ścigać do Kolejarza Opole. To kolejny raz, kiedy Włókniarz niejako ratuje drugoligowców swoimi wychowankami. - Tego z pewnością nie unikniemy, bowiem to jest dla nich bardzo potrzebne. Jednak na pytania – kto, gdzie i kiedy, to przyjdzie jeszcze pora. Mamy trzy miesiące, aby przemyśleć kogo i gdzie puścić czy może pozostawić do naszej dyspozycji. Wszystko trzeba tak skonfigurować aby nasi zawodnicy mieli jak najlepsze warunki do rozwoju. Potrzebujemy też jednego juniora, który będzie tym trzecim w naszym zespole, a jest to Mateusz Świdnicki. On będzie startował w którymś z klubów jako „gość”. Na podjęcie decyzji, w którym dokładnie mamy czas do 15 marca - mówi Michał Finfa.

Na zasadzie gościa w 2. Lidze Żużlowej ścigał się będzie także Damian Dróżdż. Nowy nabytek Iveston PSŻ-u Poznań ma mieć pierwszeństwo startów w najniższej klasie rozgrywkowej, nawet jeśli kontuzji nabawiłby się któryś z podstawowych jeźdźców Lwów. Na ile w tym prawdy? - Jeśli nic się nie wydarzy, a oby tak się właśnie stało to myślę, że byłoby fajnie, aby tak zostało.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, foto: Roman Biliński, źródło: inf. własna + speedwaynews.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px