Banner Top

Niespodzianki nie było. Norwid lepszy w derbach

Pierwszy bardzo jednostronny, pozostałe sety pod kontrolą Exact Systems Norwida Częstochowa, który w sobotnie popołudnie pokonał w hali przy ul. Żużlowej swojego lokalnego rywala - Tauron AZS Częstochowa 3:0.

Chciałoby się powiedzieć, że rywalizacja derbowa przyciągnęła sporą rzeszę fanów na trybuny, ale niestety tak nie było. Być może frekwencja była nieco lepsza niż we wcześniejszych spotkaniach z udziałem AZS-u, ale i tak hala praktycznie świeciła pustkami. W porównaniu z tym co działo się w zeszłym sezonie, kiedy to na derby przyszło kilka tysięcy kibiców - regres było widać gołym okiem.

Jeszcze kilka lat temu nikt nie uwierzyłby, że siatkarze Norwida mogą rywalizować na tym samym poziomie rozgrywkowym, co ich bardziej utytułowany sąsiad. A to, że faworytem w bezpośrednim starciu będą zawodnicy z ul. Jasnogórskiej, można byłoby upatrywać w kategorii science-fiction. Ale rzeczywistość pokazuje, zwłaszcza w sporcie, że nie ma rzeczy niemożliwych.

To właśnie Norwid, czyli goście był stawiany jako wyżej notowany zespół w sobotnim starciu. Podopieczni Radosława Panasa słowa przeistoczyli w czyny. Już w pierwszym secie dali do zrozumienia kto walczy w tym sezonie o czołowe lokaty, a kto musi bić się o ligowy byt. W dalszej fazie konfrontacji nie było już tak jednostronnie, ale przyjezdni kontrolowali przebieg wydarzeń. Mimo ambitnych prób, ekipa Piotra Łuki musiała uznać wyższość częstochowianom z Norwida - trzeci raz w historii na cztery dotychczas rozegrane mecze derbowe.

Co to zmienia w tabeli zaplecza PlusLigi? Exact Systems Norwid wykorzystał porażkę Krispolu Września ze Stalą Nysa 1:3 i awansował na pozycję wicelidera. W następnej kolejce ekipa spod Jasnej Góry zagra w hitowym starciu z liderem - Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Na szarym końcu wciąż pozostaje Tauron AZS, który na trzy kolejki przed końcem ma osiem punktów straty do przedostatniej Olimpii Sulęcin, a to oznacza jedynie matematyczne szanse na pozbycie się miana czerwonej latarni rozgrywek. Na szczęście przed biało-zielonymi jeszcze faza play-out, w której karta może się odwrócić. Zanim to się stanie, to w kolejnej serii gier akademicy zmierzą się u siebie, ale już nie w HSC, lecz w hali UJD przy ul. Zbierskiego, z KPS-em Siedlce.

Tauron AZS Częstochowa - Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 (16:25,22:25,21:25)

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px