Banner Top

Norwid wciąż w grze! W piątek kolejny mecz o wszystko

Po dwóch porażkach we Wrześni w pierwszej rundzie play-off rozgrywek siatkarskiej pierwszej ligi, siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa pokonali we własnej hali Krispol 3:0 i przedłużyli swoje szanse na awans do półfinału zmagań zaplecza PlusLigi. W rywalizacji do trzech zwycięstw wciąż prowadzą rywale, ale podopieczni Radosława Panasa staną przed szansą doprowadzenia do remisu już w piątkowe popołudnie.

Przed tym sezonem aspiracje Exact Systems Norwida sięgały walki o czołową czwórkę rozgrywek. Aby ten scenariusz wciąż był możliwy, ekipa spod Jasnej Góry nie może już pozwolić sobie na porażkę z Krispolem Września. Dwa niepowodzenia na parkiecie rywali sprawiły, że częstochowianie są pod ścianą, ale w czwartkowy wieczór odeszli od niej o jeden krok.

Gospodarze, którzy nie mieli nic do stracenia, podeszli do tego starcia bardzo zmotywowani. Świadczy o tym przebieg pierwszego oraz drugiego seta, w których Norwid nie dał przeciwnikom żadnych złudzeń. Dopiero w trzeciej partii kibice byli świadkami wyrównanej batalii. Potrzebna była gra na przewagi, ale na szczęście lepsi okazali się miejscowi. Kto wie co by się wydarzyło, gdyby jednak wrześnianie wrócili do gry?

Stało się jednak inaczej i to Norwid wrócił do gry w rywalizacji o awans do półfinału pierwszej ligi. Sytuacja wciąż nie jest łatwa, ponieważ w piątek należy wygrać drugi mecz, aby doprowadzić do decydującego spotkania we Wrześni. W siatkówce nie jest to jednak mission impossible, więc należy mieć nadzieję, że podopieczni Radosława Panasa odwrócą losy rywalizacji.

Początek czwartego meczu w piątek o godz. 18:30.

Exact Systems Norwid Częstochowa - Krispol Września 3:0 (25:18,25:21,27:25)

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px