Banner Top

Porażka Skry, ale utrzymanie o krok

Nie udał się Skrze Częstochowa sobotni daleki wyjazd do Stargardu na mecz z Błękitnymi w ramach 32. kolejki drugiej ligi. Podopieczni Pawła Ściebury przegrali 0:3, aczkolwiek wynik nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania.

Mimo że częstochowianie przed tym meczem mieli cztery punkty przewagi nad Błękitnymi, to gospodarze byli wskazywani jako faworyci ze względu na zwyżkę formy w ostatnich tygodniach. Świadczy o tym m.in. zwycięstwo na terenie lidera, w Radomiu z Radomiakiem 1:0. Po drugie, piłkarze ze Stargardu wciąż nie mogli być pewni utrzymania się w lidze - w przeciwieństwie do Skry, która nie powinna się obawiać spadku, ale musi jeszcze trzymać rękę na pulsie.

Matematycznie beniaminek spod Jasnej Góry może jeszcze opuścić szeregi drugiej ligi, ale tylko kataklizm mógłby spowodować taki scenariusz. Być może dlatego Skra podeszła do sobotniej rywalizacji zbyt rozluźniona, aczkolwiek początek konfrontacji tego nie wskazywał.

Głównymi bohaterami widowiska byli bramkarze, którzy nie pozwalali zawodnikom trafiać do siatki. Przewaga była jednak po stronie miejscowych, którzy w drugiej połowie przejęli inicjatywę. W 49. minucie z rzutu wolnego przymierzył Przemysław Brzeziański, który nie dał szans stojącemu między słupkami Mikołajowi Biegańskiemu.

Podopieczni Pawła Ściebury próbowali odpowiedzieć za sprawą m.in. Michała Kiecy i Damiana Nowaka, ale brakowało skuteczności. W samej końcówce Błękitni zadali dwa ciosy w odstępie czterech minut, toteż rezultat końcowy mógł sugerować jednostronne spotkanie.

Gospodarze odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i są coraz bliżej utrzymania, podobnie jak Skra, która ma punkt przewagi nad nimi. Dużo zależy od wyników innych spotkań w tej kolejce. Jeżeli bowiem Siarka Tarnobrzeg oraz Rozwój Katowice przegrają swoje mecze, wówczas Skra zapewni sobie ligowy byt jeszcze przed następną serią gier, w której zmierzy się u siebie z Pogonią Siedlce. W innym przypadku świętowanie utrzymania może odbyć się właśnie na Loretańskiej 11 maja.

Błękitni Stargard - Skra Częstochowa 3:0 (0:0)
Bramki: Przemysław Brzeziański 49. min., Adrian Kwiatkowski 86. min., Filip Karmański 90. min.