Banner Top

PP: Nie Legia, a Wigry rywalem Rakowa!

  • Published in cz.Sport

8 listopada 2018 roku o godzinie 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie 1/8 finału Pucharu Polski. Wśród uczestników, których interesowało to wydarzenie znaleźli się m.in. piłkarze Rakowa Częstochowa, którzy w ostatniej rundzie wyeliminowali poznańskiego Lecha.

Do 1/8 finału Pucharu Polski awansowało już szesnaście drużyn.

W gronie zespołów, które zostały rozstawione do losowania par znalazły się: Arka Gdynia, Śląsk Wrocław, Raków Częstochowa, Chrobry Głogów, Legia Warszawa, Odra Opole, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Górnik Zabrze, Wisła Sandomierz, Rozwój Katowice, Miedź Legnica, Wisła Płock, Jagiellonia Białystok. Lechia Gdańsk, Puszcza Niepołomnice oraz Wigry Suwałki.

Raków trafił na Legię Warszawa! Mecze zaplanowane zostały w dniach 4-6 grudnia. Podopieczni Marka Papszuna swoje spotkanie rozegrać mieli przy ul. Limanowskiego w Częstochowie! Niestety, podczas losowania okazało się, że zabrakło jednej piłeczki, wobec czego Miedź Legnica została automatycznie przypisana do Śląska Wrocław. Rzecznik Prasowy PZPN poinformował już na Twitterze, że... - "Podczas mieszania kulek jedna z nich z Miedzią Legnica otworzyła się sama, a Maciek myśląc, że to klub już wylosowany wyrzucił kartkę do kosza".

Powtórne losowanie odbyło się na kilka chwil przed godziną 12:30. Tym razem ekipa Rakowa Częstochowa wylosowała Wigry Suwałki i spotkanie to zostanie rozegrane przez częstochowski zespół na wyjeździe. Daty nie ulegają zmianom czyli między 4 a 6 grudnia.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, foto: Waldemar Deska

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px