Banner Top

Skra gra w Rybniku. Rywal to mistrzowie remisów

  • Published in cz.Sport

To już 28. kolejka rozgrywek drugiej ligi. Skra Częstochowa w sobotnie popołudnie zagra na wyjeździe z będącym tuż nad strefą spadkową ROW-em Rybnik. Gospodarze od sześciu spotkań są niepokonani, natomiast podopieczni Pawła Ściebury wygrali dwie ostatnie konfrontacje. Zapowiada się zatem wyrównane starcie.

Rybniczanie są na czternastym miejscu w tabeli i mają tyle samu punktów co będący w strefie spadkowej Ruch Chorzów. To sprawia, że ROW każdy kolejny mecz musi traktować w kategorii być albo nie być na zapleczu Fortuna 1 Ligi. Piłkarze z Górnego Śląska wzięli sobie te słowa głęboko do serca, ponieważ od sześciu spotkań są niepokonani. Potrafili zremisować w Łodzi z Widzewem, a ostatnio w Radomiu z Radomiakiem. Urwanie oczek wiceliderowi oraz liderowi rozgrywek na ich terenie to duża sztuka. Problem w tym, że ROW traci punkty z zespołami, z którymi bezpośrednio walczy o uniknięcie spadku. Gospodarze sobotniej rywalizacji mają na swoim koncie aż trzynaście remisów - najwięcej w całej lidze oraz tylko pięć zwycięstw - najmniej spośród wszystkich.

Częstochowianie są w znacznie lepszej sytuacji, ale muszą trzymać rękę na pulsie. Ekipa Ściebury jest na ósmej pozycji i balansuje między dolnymi i górnymi rejonami w tabeli. Jeżeli Skrze udałoby się zwyciężyć ROW, wówczas możliwy jest awans do czołówki rozgrywek. Ewentualna porażka sprawi, że ligowy byt wciąż nie będzie pewny. W dwóch poprzednich kolejkach Skrzacy wygrali odpowiednio w Stalowej Woli ze Stalą 4:1 oraz u siebie z Gryfem Wejherowo 2:1.

W pierwszym starciu z ROW-em w tym sezonie padł, jakże mogło być inaczej, remis. Kibice na Loretańskiej nie doczekali się wówczas goli. Skra w tym momencie może pochwalić się bardzo "symetrycznym" bilansem jedenastu zwycięstw, pięciu remisów oraz jedenastu porażek. Potencjalny podział punktów w Rybniku nie będzie złym scenariuszem, ale jeżeli piłkarze spod Jasnej Góry mają apetyty na coś więcej do ugrania w tym sezonie, powinni zagrać o pełną pulę.

Początek rywalizacji o godz. 16:00.

cz.info.pl, Krystian Natoński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px