Banner Top

Skra skończyła sezon. Kolejka cudów także w drugiej lidze

W 34. kolejce piłkarskiej drugiej ligi Skra Częstochowa przegrała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 1:2 i ostatecznie zakończyła zmagania na zapleczu Fortuna 1 Ligi na solidnym jedenastym miejscu. Gospodarze niedzielnej rywalizacji, mimo triumfu, nie zdołali utrzymać się w tej klasie rozgrywkowej.

Co ciekawe, zarówno Raków, tak i Skra mierzyła się w ostatniej serii gier z drużyną, która rozpaczliwie walczyła o uniknięcie spadku. W obu przypadkach rywale zwyciężali 2:1, ale z różnym efektem końcowym. RKS uległ Wigrom Suwałki, co sprawiło, że przyjezdni cieszyli się z utrzymania. Podobnie mogło być w Tarnobrzegu, gdzie Skra musiała uznać wyższość gospodarzy, chociaż jako pierwsza objęła prowadzenie. W 21. minucie gola strzelił Krzysztof Napora.

W drugiej połowie częstochowianie dali się zaskoczyć dwukrotnie w odstępie dwóch minut. W obu przypadkach do siatki trafiał Kacper Welniak. Wydawało się, że taki rezultat pozwoli Siarce utrzymać się w lidze, ale ich rywal w walce o ligowy byt - Olimpia Elbląg rzutem na taśmę pokonała na wyjeździe faworyzowaną Elanę Toruń 2:1, zdobywając bramkę w doliczonym czasie gry! To dodatkowo sprawiło, że ekipa z Grodu Kopernika straciła jakiekolwiek szanse na awans.

Śmiało można więc stwierdzić, że emocji w ostatniej kolejce nie brakowało zarówno w Fortuna 1 Lidze oraz na jej zapleczu. Na szczęście temu wszystkiemu spokojnie przyglądali się jedynie piłkarze Rakowa i Skry, chociaż oba kluby spod Jasnej Góry miały duży wpływ na kształt dołu tabeli. W przypadku beniaminka z Loretańskiej skończyło się na jedenastym miejscu, które przed sezonem wzięto by bez wahania. Do trzeciej ligi spadły Ruch Chorzów, Rozwój Katowice, ROW Rybnik oraz wspomniana wcześniej Siarka Tarnobrzeg. Do wyższej klasy awansowały Radomiak Radom, Olimpia Grudziądz i GKS Bełchatów.

Przed Skrą zasłużona przerwa wakacyjna, aby za ponad dwa miesiące wrócić do ligowej rywalizacji. A będzie ciekawie, ponieważ w gronie uczestników jest podrażniony Widzew Łódź, czy spadkowicz GKS Katowice. Znowu będzie się działo...

Siarka Tarnobrzeg - Skra Częstochowa 2:1 (0:1)
Bramki: Kacper Welniak 67., 69. - Krzysztof Napora 21.