Banner Top

Skra skuteczna z Pogonią o utrzymanie!

Na kolejkę przed końcem rozgrywek drugiej ligi piłkarze Skry Częstochowa zapewnili sobie utrzymanie, pokonując przed własną publicznością Pogoń Siedlce 2:1. To olbrzymi sukces podopiecznych Pawła Ściebury, biorąc pod uwagę falstart u progu sezonu.

Częstochowianie mieli świadomość, że triumf zapewni im ligowy byt bez konieczności spoglądania na rezultaty innych spotkań.

Rywalem Skry była jednak Pogoń Siedlce, która ostatni raz porażki zasmakowała w listopadzie minionego roku. W sobotnie popołudnie nie było jednak tego widać. Siedlczanie już w 10. minucie stracili gola, po tym jak na listę strzelców zapisał się Dawid Niedbała. Kwadrans później Skra podwyższyła rezultat za sprawą Piotra Noconia i na przerwę schodziła z cennym prowadzeniem 2:0.

W drugiej połowie padła tylko jedna bramka, autorstwa byłego piłkarza Rakowa, grającego obecnie dla Pogoni – Adama Mesjasza. Częstochowianie zdołali utrzymać korzystny wynik do samego końca i dzięki temu po ostatnim gwizdku mogli cieszyć się z utrzymania na zapleczu Fortuna 1 Ligi.
To duży sukces ekipy Pawła Ściebury, która do tych rozgrywek przystąpiła w roli absolutnego beniaminka. Zebrane frycowe w postaci sześciu porażek na początku sezonu sugerowały, że Skrzacy mogą szybko opuścić grono drugoligowców. Włodarze klubu zachowali jednak chłodne głowy, podobnie jak piłkarze, którzy złapali odpowiedni rytm w dalszej fazie. Rozpędzona Skra w pewnym momencie była bliżej… awansu niż spadku.

Przed Skrą jeszcze jeden mecz ligowy, 19 maja w Tarnobrzegu z Siarką, która znajduje się w strefie spadkowej z punktem straty do bezpiecznej lokaty. Częstochowian nerwówka związana z utrzymaniem na szczęście już nie dotyczy.

Skra Częstochowa – Pogoń Siedlce 2:1 (2:0)
Bramki: Dawid Niedbała 10. min., Piotr Nocoń 36. min. – Adam Mesjasz 55. min.