Banner Top

Tauron AZS dopełni formalności? Do utrzymania jeden krok

Parafrazując słowa znanej polskiej piosenki - do utrzymania jeden krok, jeden jedyny krok, nic więcej. Tauron AZS Częstochowa w piątkowe popołudnie stanie przed szansą na trzecie zwycięstwo w barażowej rywalizacji z Mickiewiczem Kluczbork i zakończenie tego jakże trudnego sezonu.

O tegorocznej postawie biało-zielonych napisano i powiedziano już praktycznie wszystko - niestety, w większości przypadków w bardzo negatywnym kontekście. Finisz rozgrywek może być jednak promyczkiem na lepsze jutro, pod warunkiem, że podopieczni Piotra Łuki postawią kropkę nad "i" i zwyciężą Mickiewicza Kluczbork w piątkowe popołudnie. Wówczas częstochowianie zapewnią sobie utrzymanie na zapleczu PlusLigi i będą mogli skupić się na przygotowaniach do kolejnego sezonu - pod każdym aspektem, począwszy od finansowego, a skończywszy na sportowym, tak aby już nigdy nie powtórzył się taki rok jak ten.

Spotkania w Kluczborku dały nadzieję, że Dawid Murek i spółka pójdą za ciosem. Nie można jednak zlekceważyć rywala, który jako beniaminek nie ma nic do stracenia. Dowodem na to jest drugi mecz, w którym losy wygranej rozstrzygnęły się dopiero w tiebreaku.

Kibice liczą z pewnością na kolejny dobry występ Bruno Romanuttiego, który wyrósł na lidera zespołu w ataku. Wsparcie publiczności przyda się w tak ważnym momencie. Ewentualna porażka sprawi, że czwarty mecz odbędzie się w sobotę, ponownie w Częstochowie. Najczarniejszy scenariusz mówi o powrocie do Kluczborka na decydujące, piąte spotkanie, ale tego chyba nikt nie bierze pod uwagę.

Początek rywalizacji o godz. 18:00.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px