Banner Top

Trzecioligowiec pierwszym rywalem Rakowa w Pucharze Polski

  • Published in cz.Sport

W piątkowe wczesne popołudnie poznaliśmy pary 1/32 Pucharu Polski w piłce nożnej. Drużyna Rakowa Częstochowa trafiła w drodze losowania na zespół z trzeciej ligi - Victorię Sulejówek. Zgodnie z nowymi przepisami, podopieczni Marka Papszuna o awans powalczą na wyjeździe.

Wszystkie mecze rundy, w tym 1/4 i 1/2 finału są rozgrywane wg. zasady 1 meczu. Mecze 1/32 rozegrane zostaną 25-27 września.

Organizatorzy rozgrywek przekazali informację, że doszło do kilku zmian w regulaminie Pucharu Polski. W trakcie meczu w każdej drużynie, musi występować na boisku przynajmniej jeden młodzieżowiec czyli piłkarz poniżej 21. roku życia, a zatem będą to zawodnicy z rocznika 1998 i młodsi. Kluby będą mogły przeprowadzić cztery zmiany w trakcie meczu, ale ta ostatnia będzie mogła nastąpić tylko w dogrywce!

Procedura losowania zakłada, że gospodarzami sptkań będą te zespoły, które występują na co dzień w niższej klasie rozgrywkowej. W sytuacji, gdy w danej parze jako pierwszy zostanie wylosowany klub wyższej klasy, a jako drugi - niższej dochodzi do zmiany gospodarza. Zaś, gdy wylosowane zostaną dwa zespoły z tej samej ligi, o tym, kto będzie gospodarzem decyduje to, kogo wylosowano jako pierwszego. Przed każdą kolejną rundą odbywać się będą losowania.

Zwiększono również pulę nagród. Zwycięzca Pucharu Polski otrzyma nagrodę w wysokości, aż 3 milionów złotych! To zwiększenie tej kwoty o dwa miliony złotych! Finalista zgarnie z kolei pięćset tysięcy, a łączna pula nagród wynosi 6.260.000 złotych. Dla porównania, w ubiegłym roku było to 3.480.000.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px