Banner Top

Utrzymanie coraz bliżej. Skra remisuje w Rybniku

  • Published in cz.Sport

W 28. kolejce drugiej ligi piłkarze Skry Częstochowa bezbramkowo zremisowali w Rybniku z ROW-em i tym samym uczynili kolejny krok w stronę bezpiecznego utrzymania się na zapleczu Fortuna 1 Ligi. Fakty są takie, że podopiecznym Pawła Ściebury bliżej w tym momencie do... awansu.

Czy podział punktów z rybniczanami może kogokolwiek dziwić? W naszej zapowiedzi pisaliśmy, że ROW to mistrzowie remisów i nie było w tym grama przypadku. W pierwszym starciu obu ekip także skończyło się rezultatem 0:0.

W rewanżu na Górnym Śląsku przewaga była po stronie gospodarzy. Sporo pracy miał bramkarz Skry, Mikołaj Biegański. Nastoletni golkiper spisał się jednak bez zarzutów i może być zadowolony z czystego konta. W drugiej połowie przy jednej z sytuacji uratował go słupek. Częstochowianie nie wypracowali sobie dogodnych okazji, tym bardziej należy uszanować remis.

Dla ROW-u to już czternasty podział punktów w tym sezonie. Piłkarze z Górnego Śląska znajdują się tuż nad strefą spadkową, ale to nie problem Skry, która plasuje się na dziewiątym miejscu z dziesięcioma punktami więcej. Co ciekawe, częstochowianie do trzeciej lokaty premiującej awansem do Fortuna 1 Ligi tracą "tylko" osiem oczek.

Do zakończenia sezonu zostało jeszcze sześć kolejek, a więc osiemnaście punktów do zdobycia. Przekonamy się w jakich rejonach zadomowią się podopieczni Pawła Ściebury, którzy w następny weekend zagrają u siebie z Resovią Rzeszów.

ROW Rybnik - Skra Częstochowa 0:0

cz.info.pl, Krystian Natoński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px