Banner Top

Włókniarz ma nowego zawodnika w kadrze. Juniora!

  • Published in cz.Sport

Bartłomiej Kowalski jest pierwszym zawodnikiem Stali Rzeszów, który znalazł nowy klub na sezon 2019! Informację w sobotnie popołudnie przekazał w mediach społecznościowych nowy pracodawca juniora.

Młodzieżowiec na brak ofert narzekać nie mógł.

Dziś już wiemy, że najbliższy sezon spędzi on w PGE Ekstralidze! Jego nowym pracodawcą został częstochowski Włókniarz! - Przed nami ważny sezon 2019. Zarząd klubu wspólnie z trenerem Markiem Cieślakiem, myśli również o dalszej przyszłości Włókniarza. Miło nam poinformować Państwa, iż owocem tych działań jest pozyskanie niespełna siedemnastoletniego Bartłomieja Kowalskiego. Jednego z bardziej utalentowanych juniorów szkółki żużlowej Janusza Kołodzieja. Dziś Prezes Michał Świącik, trener Marek Cieślak i Bartłomiej Kowalski wspólnie z rodzicami, sfinalizowali warunki umowy na najbliższe lata. Bartek witamy w rodzinie - czytamy na profilu Włókniarza.

W minionym sezonie utalentowany junior startował w Nice 1. Lidze Żużlowej. W barwach ARGE Speedway Wandy Kraków wystartował w trzynastu spotkaniach, w których na tor wyjeżdżał do 42 biegów. W nich przy swoim nazwisku zapisał 29 punktów i cztery bonusy, co dało mu średnią biegową 0.786. W najbliższych rozgrywkach będzie on czwartym juniorem w kadrze Marka Cieślaka, w której liderem formacji do lat 21 ma być Michał Gruchalski, a drugim ogniwem Jakub Miśkowiak. Biało-zieloni mają jeszcze w swoich szeregach Mateusza Świdnickiego

Kowalski będzie także wypożyczony do jednego z klubów 2. Ligi Żużlowej w ramach instytucji "gość".

cz.info.pl, Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px