Banner Top

Wystartował sezon w klasie 80-125cc. Mini żużlowcy ścigali się w Rybniku

W miniony weekend na torze w Rybniku wystartował sezon mini żużlowy. W piątek adepci rywalizowali w towarzyskim turnieju o Lampkę Górniczą, z kolei w sobotę o punkty Indywidualnych Mistrzostw Polski.

W obu imprezach oglądaliśmy przedstawicieli Włókniarza oraz UKS Speedway Rędziny.

Tutaj warto przypomnieć, że włodarzom Włókniarza udało się znaleźć partnera tytularnego dla zawodników do lat 21, którzy będą ścigali się w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, a także dla ekipy mini żużlowej. W powyższych rozgrywkach nasza ekipa występować będzie jako Bocar Włókniarz Częstochowa. Po raz pierwszy częstochowska drużyna pod taką nazwą wystąpiła w miniony weekend (3-5 maja). Wówczas w Rybniku rozegrano pierwsze oficjalne w tym roku zawody miniżużlowe.

Oba turnieje zakończyły się triumfem Dawida Piestrzyńskiego, który jest mieszkańcem Rudnik, lecz swoją przygodę z czarnym sportem kontynuuje obecnie w barwach MKMŻ Rybek Rybnik.

Wyniki piątkowych zawodów:
1. Dawid Piestrzyński (MKMŻ Rybki Rybnik) (3,3,3,3,3) 15
2. Nikodem Czmut (SSSM Stal Toruń) (0,3,2,3,3) 11+3
3. Emil Maroszek (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (2,1,3,2,3) 11+2
4. Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) (1,3,3,2,2) 11+W
5. Kacper Teska (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) (3,3,1,1,2) 10
6. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) (2,1,2,3,2) 10
7. Mikołaj Duchiński (SSSM Stal Toruń) (1,2,0,3,3) 9
8. Bartosz Lewandowski (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) (2,2,1,2,2) 9
9. Szymon Ludwiczak (MKMŻ Rybki Rybnik) (3,2,3,w,w) 8
10. Denis Andrzejczak (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) (3,1,2,0,1) 7
11. Kacper Halkiewicz (Bocar Włókniarz Częstochowa) (0,0,2,2,1) 5
12. Maciej Kurzawski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (2,0,0,1,0) 3 
13. Jakub Breński (KS Toruń SA) (1,0,1,1,0) 3
14. Wiktor Andryszczak (UKS Rędziny) (1,1,0,0,1) 3
15. Bartosz Głogowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (0,2,w,-,-) 2
16. Szymon Tomaszewski (MKMŻ Rybki Rybnik) (w,0,1,1,0) 2 
17. Ksawery Słomski (SSSM Stal Toruń) (1) 1
18. Paweł Caban (Bocar Włókniarz Częstochowa SA) (0) 0
19. Mikołaj Krok (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) - nie startował

Wyniki sobotnich zawodów:
1. Dawid Piestrzyński (MKMŻ Rybki Rybnik) (3,3,3,3) 12+3
2. Szymon Ludwiczak (MKMŻ Rybki Rybnik) (3,2,3,3) 11+2
3. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) (3,3,3,2) 11+1
4. Nikodem Czmut (SSSM Stal Toruń) (2,3,3,1) 9+0
5. Bartosz Lewandowski (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) (3,2,2,2) 9+3
6. Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) (1,3,3,1) 8+2
7. Emil Maroszek (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (3,1,1,3) 8+2
8. Mikołaj Duchiński (SSSM Stal Toruń) (2,2,1,3) 8+0
9. Denis Andrzejczak (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) (2,2,2,2) 8+3
10. Kacper Teska (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) (2,3,1,0) 6+2
11. Wiktor Andryszczak (UKS Rędziny) (2,0,2,d) 4+1
12. Kacper Halkiewicz (Bocar Włókniarz Częstochowa) (w,2,2,2) 6+0
13. Mikołaj Krok (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) (1,1,1,0) 3+3
14. Jakub Breński (KS Toruń SA) (1,1,0,1) 3+2
15. Ksawery Słomski (SSSM Stal Toruń) (0,0,0,3) 3+1
16. Szymon Tomaszewski (MKMŻ Rybki Rybnik) (w,1,2,w) 3+ns
17. Igor Sawicki (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) (0,0,1,1) 2+3
18. Paweł Caban (Bocar Włókniarz Częstochowa SA) (0,0,d,2) 2+2
19. Maciej Kurzawski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (d,0,0,0) 0+1
20. Bartosz Głogowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (u,1,u,w) 1+ns

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, źródło: wybrzezegdansk.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px