Banner Top

Fotorelacje

8. Frytka OFF-Jazd 2018

Kolejna odsłona bardzo częstochowskiego eventu już za nami, a 15 i 16 czerwca działo się wiele i piękna pogoda kusiła, aby wyjść z domu
 
Jak czytamy na stronie festiwalowej:
„Ósemka jest uznawana za symbol doskonałości i nieskończoności. W Chinach traktuje się ją jako najszczęśliwszą z liczb. „Ósmy cud świata” to rzecz budząca powszechny podziw”. Bez wątpienia Częstochowski Festiwal Kultury Alternatywnej Frytka Off-jazd 2018 jest kolejną odsłoną i dowodem na to, że w naszym mieście promowane są projekty ambitne, ciekawe, zapewniające rozrywkę na wysokim poziomie a nie nudne.

14. Hot Jazz Spring przeszedł do historii...

Odbywający się pomiędzy 7 a 10 czerwca Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego organizuje Polskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego oraz Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana.
 
Powiedzieć, że rozbrzmiewają tam tylko nutki jazzowe, to jakby nic nie powiedzieć ,bo rozpiętość stylów muzycznych była ogromna: funky, blues, swing, czy gospel, rozbrzmiewały przez cztery dni i rozpieszczały dusze melomanów w międzynarodowym gronie.

Quebonafide zagrał w Częstochowie dzięki swoim fanom

Trwa trasa koncertowa Red Bull Music Presents: Quebonafide On Tour. Po niezwykle udanych koncertach w Radomiu i Tarnowie przyszedł czas na Częstochowę. Występ rapera wywalczony został przez oddanych fanów.

Częstochowa pierwotnie nie znalazła się na trasie, ale determinacja i zaangażowanie mieszkańców sprawiły, że muzyczny autobus z Quebonafide na pokładzie zatrzymał się również na Placu Biegańskiego. Kolejne koncerty odbędą się w Sosnowcu, Piotrkowie Trybunalskim, Bydgoszczy, Słupsku i Szczecinie.

XVIII-wieczny piknik w Częstochowie

5 maja o godzinie 12.00 przed ratuszem na Placu Biegańskiego zebrali się mieszczanie i oddział garnizonu Częstochowskiego w oczekiwaniu na marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów - Stanisława Małachowskiego, który obwieścił, że podpisano Konstytucję 3 Maja. W postać marszałka wcielił się Antoni Rot, aktor Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

Jubileuszowa edycja Statuetek Przyjaźni

20 kwietnia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 5 w Częstochowie przy ulicy Słowackiego 35, odbyła się jubileuszowa, piętnasta Gala wręczenia Statuetek Przyjaźni.

Tym wyróżnieniem społeczność Ośrodka honoruje osoby, które czynnie wspierają jego działalność edukacyjną i wychowawczą na rzecz dzieci z niepełnosprawnością. Jej idę przedstawia rzeźba dzieci trzymających w dłoniach dwa przenikające się serca. Zaprojektował ją pan Stefan Pala, a po raz pierwszy została wręczona w 2003 roku.

– Jubileuszowa Gala przypadła w rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, stąd też intencją organizatorów było stworzenie okazji do refleksji nad historią naszej ojczyzny i jej dzisiejszą rzeczywistością – powiedziała Dyrektor placówki pani Małgorzata Mysłek, witając licznie przybyłych gości. Hasło tegorocznej uroczystości brzmiało „Naród bez historii jest jak drzewo bez korzeni”.

15. Saint Patrick’s Day

Święto Patryka, patrona Irlandii obchodzone jest 17 marca, na szczęście również w Polsce. Dlaczego „na szczęście”? Ano dlatego, że staje się pretekstem do świetnych eventów, spotkań, wartościowych zdarzeń.

A w Częstochowie miało dodatkowy, bo jubileuszowy walor. Święty Patryk bowiem „gościł” już u nas po raz piętnasty. Na scenie na pierwszym piętrze Browaru CzenstochoviA o 20.00 rozbrzmiały zielone nuty, rozgrzewające serca, poruszające rytmem stopy, dłonie, pobudzające wyobraźnię i dobry nastrój.

5. urodziny Ampery

W 2018 roku Zespół AmperA świętuje swoje piąte urodziny. Chociaż, jak twierdzi wokalista Kuba Bociąga, tych lat jest nieco więcej.

24 lutego 2018 roku w Klubie Stacherczak miała miejsce premiera teledysku do utworu „Gdzie jest Twój dom?”. Na scenie koncertu urodzinowego Ampery zaprezentował się zaprzyjaźniony kryształek muzyczny Amelia Cierpiał. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: ekipa tworząca klip oraz muzyk produkujący często z nimi muzykę DJ Mike Timberlake.

35-lecie Rezerwatu

Kultowy polski zespół Rezerwat w 2018 roku obchodzi 35-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji twórcy takich hitów, jak „Parasolki” czy „Zaopiekuj się mną” wydadzą przy współpracy z Sony Music specjalny album „The Best Of”. W sobotę 17 lutego zespół wystąpił na scenie Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie.

W ubiegłym roku, po 27 latach ciszy fonograficznej, Rezerwat wydał doskonale przyjętą płytę „Dotykaj” – 2018 rok jest dla formacji Andrzeja Adamiaka rokiem jubileuszu 35-lecia i z tej okazji Rezerwat zagrał 35 koncertów w całej Polsce oraz w Anglii. Przy okazji koncertów, zespół sprzedawał okolicznościowy album „Unikat 2017” wydany przy współpracy z Miastem Łódź.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px