Banner Top

Fotorelacje

Byki rozgromiły Lwy

Sporym rozczarowaniem trzynastu tysięcy kibiców zakończyło się niedzielne spotkanie 5. kolejki PGE Ekstraligi, w którym to forBET Włókniarz podejmował Fogo Unię Leszno.

Mecz był dość jednostronny, a fakt, jak bardzo miejscowi zawiedli niech potwierdza fakt, że część kibiców opuściła już trybuny obiektu przy ul. Olsztyńskiej jeszcze przed biegami nominowanymi.

Święto Pracy ze speedrowerem w Poczesnej

1 maja (środa) w Gminie Poczesna rozegrane zostały dwa turnieje speedrowerowe w ramach okręgowych zmagań Młodzieżowców (u21). Speedrowerzyści klubów z województwa śląskiego ścigali się o medale w rywalizacji indywidualnej oraz parowej. Zmagania zostały zdominowane przez zawodników MS Śląska Świętochłowice.

Rywalizacja parowa padła łupem podopiecznych Krzysztofa Basa, którzy zgromadzili na swoim koncie o punkt więcej od gospodarzy – PKS Victorii Poczesna. Brązowe medale zawisły na szyjach speedrowerzystów LKS Strażaka Mikołów, a kolejne miejsce zajęli zawodnicy: Lwów Avia Częstochowa, Lwów Krasnali Częstochowa i PKS Victorii Poczesna.

Lwy kontra Koziołki

W meczu 3. kolejki PGE Ekstraligi rozegranym na SGP Arenie w Częstochowie, miejscowy forBET Włókniarz okazał się lepszy od Speed Car Motoru Lublin. Liderami w swoich ekipach byli Leon Madsen (13) oraz Paweł Miesiąc i Mikkel Michelsen (obaj po 11+1).

Mimo bardzo dobrego początku w wykonaniu lubelskiego Motoru, goście nie zdołali dorównać forBET Włókniarzowi. Przebiegiem pierwszego biegu na pewno zaskoczeni byli miejscowi kibice, gdzie para Madsen - Przedpełski została przywieziona do mety w stosunku 1:5. Rewelacyjny Duńczyk nie dał rady bardzo szybkiemu tego dnia Pawłowi Miesiącowi oraz Mikkelowi Michelsenowi.

Piękności ziemi częstochowskiej

Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy, w hotelu Arche odbył się casting do finału wyborów Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej. Jego laureatka, będzie reprezentować nasz region na etapie wojewódzkim.

Miss Polonia jest konkursem organizowanym w naszym kraju od 1929 roku. Tegoroczna edycja będzie więc związana z jubileuszem 90-lecia. Zalicza się on do grona najstarszych konkursów piękności na świecie.

Zwycięska inauguracja Włókniarza

Dopiero w ostatniej gonitwie rozstrzygnęły się losy spotkania forBET Włókniarza Częstochowa z truly.work Stalą Gorzów. Finalnie inauguracja PGE Ekstraligi pod Jasną Górą zakończyła się rezultatem 47:43!

Początkową przewagę dla forBET Włókniarza zbudowali juniorzy. Jakub Miśkowiak i Michał Gruchalski przewieźli Rafała Karczmarza i debiutującego w PGE Ekstralidze Mateusza Bartkowiaka. W szóstej gonitwie goście odrobili połowę czteropunktowej straty, jednak „Lwy” już bieg później wyprowadziły kontrę, podwójnie pokonując Bartosza Zmarzlika. Przed długą przerwą rezultat wynosił 24:18 dla częstochowian.

Kraków Street Band, czyli kto szuka ten znajduje...

... chociaż czasami trudno się zdecydować i trudno wybrać spośród naprawdę wielu weekendowych propozycji. Tym razem podziwiamy Kraków Street Band – zespół, którego płyta „Going Away” była nominowana do tegorocznych nagród muzycznych Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues/Country.

Ośmioosobowy, głównie śpiewający po angielsku skład z Łukaszem Wiśniewskim na czele oraz Tomaszem Krukiem piszącym wszystkie teksty, wystartował w Restauracji Klimaty przy ul Wieluńskiej w sobotni wieczór dokładnie o 19.41. Coś w tych artystach niezwykłego jest, że z niebywałą lekkością, prawie natychmiast nawiązują więź z publicznością i tworzą „nomen omen” świetny klubowy klimat w zasadzie od razu na wejściu.

XVI edycja wręczenia Statuetek Przyjaźni

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 5 w Częstochowie zorganizowano uroczystą Galę, w czasie której wręczono Statuetki Przyjaźni.

Społeczność Ośrodka honoruje nimi życzliwe sobie osoby. Galę honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.  Historia Statuetki ma już 16 lat. Po raz pierwszy wręczono je w 2003 roku. Autorem statuetki przedstawiającej dzieci, które trzymają w dłoniach dwa przenikające się serca jest Pan Stefan Pala.

Drake i Formacja, czyli Zielone Święto na folkową nutę

Dzień Świętego Patryka nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Organizowane są parady, imprezy, koncerty, a na cześć patrona Zielonej Wyspy wznoszone są toasty.

Święty Patryk jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych świętych na świecie. Urodził się prawdopodobnie w 385 roku w Brytanii. W wieku 16 lat chłopiec został porwany a następnie przetransportowany do Irlandii, gdzie jako niewolnik zajmował się wypasem owiec.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px