Banner Top

Święto Pracy ze speedrowerem w Poczesnej

1 maja (środa) w Gminie Poczesna rozegrane zostały dwa turnieje speedrowerowe w ramach okręgowych zmagań Młodzieżowców (u21). Speedrowerzyści klubów z województwa śląskiego ścigali się o medale w rywalizacji indywidualnej oraz parowej. Zmagania zostały zdominowane przez zawodników MS Śląska Świętochłowice.

Rywalizacja parowa padła łupem podopiecznych Krzysztofa Basa, którzy zgromadzili na swoim koncie o punkt więcej od gospodarzy – PKS Victorii Poczesna. Brązowe medale zawisły na szyjach speedrowerzystów LKS Strażaka Mikołów, a kolejne miejsce zajęli zawodnicy: Lwów Avia Częstochowa, Lwów Krasnali Częstochowa i PKS Victorii Poczesna.

W turnieju indywidualnym prym wiódł ten, który w Częstochowie w lipcu ubiegłego roku był tuż za podium Indywidualnych Mistrzostw Europy – Dawid Bas. Faworyt imprezy nie zawiódł oczekiwań i pewnie zwyciężył wyprzedzając Damiana Natońskiego (Victoria Poczesna) i Mateusza Packa (LKS Strażak Mikołów).

Wyniki turnieju Mistrzostw Par Klubowych Okręgu Południowego Młodzieżowców:
I. MS Śląsk Świętochłowice: 32
1. Dawid Bas (4,-,-,4,-) 8
2. Kacper Włodarz (3,4,3,-,4) 14
3. Igor Orłowski (3,4,1,2) 10

II. PKS Victoria Poczesna: 31
1. Damian Natoński (3,4,3,2,3) 15
2. Emil Krakowian (4,1,4,3,4) 16
3. Aleks Rydło – nie startował

III. LKS Strażak Mikołów: 29
1. Mateusz Pacek (1,2,3,4,4) 14
2. Patryk Bielaczek (2,3,4,3,3) 15

IV. Lwy Avia Częstochowa: 22
1. Kamil Dembczyk (2,3,2,4,1) 12
2. Jakub Deska (1,4,1,1,3) 10

V. Lwy Krasnale Częstochowa: 21
1. Igor Czajkowski (3,1,1,3,1) 9
2. Braian Charbich (4,2,2,2,2) 12
3. Sandra Charbich – nie startowała

VI. PKS Victoria II Poczesna: 15
1. Jakub Ordon (1,1,-,1,1) 4
2. Jakub Nowak (2,2,1,2,2) 9
3. Dominik Strąk (2) 2

Wyniki turnieju Indywidualnych Mistrzostw Okręgu Południowego Młodzieżowców:
1. Dawid Bas (MS Śląsk Świętochłowice) - (4,4,3,3) 14+4+4
2. Damian Natoński (PKS Victoria Poczesna) - (3,3,4,4) 14+4+3
3. Mateusz Pacek (LKS Strażak Mikołów) - (4,4,4,4) 16+3+2
4. Kacper Włodarz (MS Śląsk Świętochłowice) - (4,3,4,4) 15+3+1
---
5. Igor Orłowski (MS Śląsk Świętochłowice) - (4,4,3,4) 15+2
6. Patryk Bielaczek (MS Śląsk Świętochłowice) - (3,4,4,3) 14+2
7. Jakub Jajeśniak (MS Śląsk Świętochłowice) - (3,4,4,2) 13+1
8. Jakub Deska (Lwy Krasnale Częstochowa) - (4,2,3,2) 11+1
---
9. Kamil Dembczyk (Lwy Avia Częstochowa) - (3,2,3,3) 11
10. Igor Czajkowski (Lwy Krasnale Częstochowa) - (2,3,3,2) 10
11. Braian Charbich (Lwy Krasnale Częstochowa) - (2,1,2,4) 9
12. Alicja Hamara (PKS Victoria Poczesna) - (2,2,2,3) 9
13. Jakub Nowak (PKS Victoria Poczesna) - (3,3,2,1) 9
14. Sandra Charbich (Lwy Krasnale Częstochowa) - (2,2,2,2) 8
15. Piotr Kweczke (PKS Victoria Poczesna) - (1,1,1,3) 6
16. Jakub Ordon (PKS Victoria Poczesna) - (1,3,1,1) 6
17. S. Wyrwał (1,1,2,1) 5
18. Filip Nowak (PKS Victoria Poczesna) - (1,1,1,1) 4
19. Aleks Radło (PKS Victoria Poczesna) - (2,D,1,D) 3
20. Dominik Strąk (PKS Victoria Poczesna) - (1,D,1,W) 2



cz.info.pl; Konrad Cinkowski, foto: Zbigniew Tromczyński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px