Banner Top

Zapowiedzi

Świąteczne Granie z Kubą 2018

Wielkimi krokami zbliża się już trzecia edycja „Świątecznego Grania z Kubą”. To wydarzenie na stałe wpisuje się w kalendarz częstochowskich imprez.

Obaj bracia Błaszczykowscy czują silny związek z Częstochową i dobrze się tu czują, co zostało zaakcentowane przez Dawida Błaszczykowskiego, podczas konferencji prasowej.

Adam Maruszczyk. Niedokończony obraz

„Niedokończony obraz” to monograficzna wystawa twórczości Adama Maruszczyka – zmarłego w ubiegłym roku częstochowskiego artysty.

Punktem wyjścia dla koncepcji wystawy jest niejako dopełnienie zamierzenia artystycznego przez podzielnie się z widzem ostatnim obrazem artysty, nad którym pracował on tuż przed śmiercią. Jego ostatnim zakupem miała być czerwona farba niezbędna do wykończenia obrazu.

Cerber na Mecie

Zespół CERBER wraz z agencją TRIPLESIX ART zapraszają na koncerty w drugiej części trasy 'DYSKOMFORT'. Charyzmatyczne trio z Olsztyna zaprezentuje wam swoją wizję sztuki ciężkiego brzmienia - tak jak CERBER nie brzmi i nie gra nikt.

Pieczołowicie rzeźbione mikstury surowego, bujającego hardcore'u przewijające się z intensywnymi melodiami pozostawią was z szeregiem trudnych, niewygodnych pytań.

Basia sama w domu

Wielki hit od Teatru Rębacz! Spektakl komediowy "Basia sama w domu, czyli moje najgorsze święta", napisany oraz wyreżyserowany przez Marka Rębacza, autora takich hitów jak "Atrakcyjny Pozna Panią" oraz "Dwie Morgi Utrapienia", a także autora scenariuszy do filmów "Atrakcyjny Pozna Panią" oraz "Zróbmy Sobie Wnuka".

"Basia.." to jedna z nielicznych prawdziwie polskich produkcji komediowych na polskim rynku teatralnym i jedyna w swoim rodzaju propozycja na zimowy wieczór!

Jasne, że muzeum

Muzeum Częstochowskie przygotowało program zajęć o historii miasta dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Organizatorzy zapraszają do Ratusza na wyjątkowe spotkania z historią.

Muzeum Częstochowskie proponuje:
Lekcje realizowane w Sali Reprezentacyjnej
• 100 lat historii Częstochowy na pocztówce i fotografii – lekcje prowadzone w oparciu o prezentację multimedialną wybranego zbioru pocztówek i fotografii,
• Eksponaty opowiadają historię – lekcje przybliżające źródła historyczne o Częstochowie w zbiorach muzealnych,
• Konfederacja barska w Częstochowie.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px