Banner Top

Zapowiedzi

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe do udziału w 64. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, ogłoszonym przez Towarzystwo Kultury Teatralnej.

Konkurs jest najstarszym i najważniejszym konkursem recytatorskim w Polsce, jego laureatami było wielu znanych i cenionych aktorów i wykonawców poezji śpiewanej.  Podstawowym celem jest pielęgnowanie kultury języka ojczystego, stworzenie szansy rozwoju artystycznego, zainteresowanie literaturą piękną.

31. Wrażliwość na słowa

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zachęca do udziału w XXXI Regionalnych Spotkaniach z Poezją i Prozą Wrażliwość na słowa.

Spotkania mają charakter konkursowy i są jednym z najstarszych i największych konkursów recytatorskich/mówienia scenicznego w województwie śląskim. Jego laureatami swego czasu byli powszechnie znani aktorzy z naszego regionu. Spotkania adresowane są do dzieci i młodzieży (w 3 grupach wiekowych- uczniowie klas I-III SP, klas IV-VI SP oraz klas VII-VIII SP i oddziałów gimnazjalnych).

PupiLove Targi

Już w niedzielę 24 lutego odbędzie się kolejna edycja imprezy PupiLove Targi, podczas której będzie można kupić najróżniejsze akcesoria i produkty dla czworonogów.

PupiLove Targi – co to takiego?
PupiLove Targi  to projekt ogólnopolski o charakterze road show połączonego ze sprzedażą. Naszym celem jest pokazywanie i promowanie polskich projektantów, wytwórców i dystrybutorów designerskich, niebanalnych produktów oraz akcesoriów dla zwierząt domowych.

Prezentacja forBET Włókniarza Częstochowa

5. kwietnia sezon 2019 oficjalnie zainaugurują żużlowcy forBET Włókniarz Częstochowa. Tego dnia na SGP Arenie nasza drużyna w ramach pierwszej kolejki PGE Ekstraligi zmierzy się z ekipą Stali Gorzów.

Aby zobaczyć kompletny skład biało-zielonych, nie musicie jednak czekać aż do kwietnia. Już 22. lutego (piątek) w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 odbędzie się oficjalna Prezentacja forBET Włókniarza!

Kredki w Cosmo

Zespół Kredki to magia kolorów muzyki płynąca prosto z serca. Będą bawić Was grą na instrumentach, śpiewem, tańcem, rozmową... zaraz, momencik... bo macie jakieś dziwne skojarzenia?!

Wprawdzie potrafią parzyć, ba! nawet i pić... oczywiście herbatę, co Wy tak z tymi skojarzeniami... no może nie piją znowu tak ceremonialnie, ale Geishy z nich nie róbcie, dobrze?! Rozumiemy... karnawał... i w ogóle, ale jednak! Oczywiście jak chcecie, to możecie się nawet przebrać. Odrobina szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Michalik. Ojciec i syn

Wystawa poświęcona dwóm częstochowskim artystom, Marianowi i Borysowi Michalikom. Marian Michalik uznawany był za mistrza martwej natury, od pierwszych obrazów z niezwykłą konsekwencją kreował światy tajemniczych martwych natur, budowanych ze zwykłych, powtarzających się przedmiotów - rekwizytów. Emanujące tajemnicą trwania, układające się w wieloletnie cykle tematyczne obrazy cieszą się niesłabnącym powodzeniem publiczności i znajdują w licznych kolekcjach muzealnych i prywatnych.

„Z każdego obrazu Michalika da się wywieść refleksję odwołującą się do prawd filozofii lub wdzięków literatury. Jest w nich wiele inspirującego, myślowego bogactwa malarskich nastrojów, odnoszących się do najgłębszych archetypów symetrii, hierarchii, piękna i zobrazowanego sensu (…) Uderzające jest współbrzmienie jego obrazów z ideami platońskimi, usiłującymi podnieść człowieka na wyższy poziom ducha.” (Henryk Waniek)

Ferie w Muzeum

Muzeum Częstochowskie zaprasza w dniach 12–22.02.2019 uczestników indywidualnych oraz grupy zorganizowane na „Ferie w Muzeum”.

Harmonogram:
• 9.30–11.00 grupa zorganizowana (do 25 osób)
• 12.00–13.30 grupa indywidualna – dzieci ze szkół podstawowych (do 12 osób).

Witold Śliwiński. GLASSART

Witold Śliwiński urodzony 24 lutego 1963 roku w Krośnie, jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym, kierunek: formy użytkowe.

Po ukończeniu PLSP był słuchaczem Studium Fotograficznego w Krośnie. W swojej twórczości zajmował się grafiką i rysunkiem, projektował znaki graficzne dla firm oraz wykonywał aranżacje ekspozycji targowych. Kolejny etap to projektowanie i wykonawstwo artystycznych i użytkowych wyrobów ze skóry. Autor współpracuje z Krośnieńskimi Hutami Szkła, Hutą Pięknego Szkła Makora oraz innymi firmami tej branży na terenie Krosna.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px