Banner Top

Zapowiedzi

Madagaskar - musicalowa przygoda

Roztańczony musical dla dzieci i rodzin. Spektakl powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku – wielkiego hitu wytwórni DreamWorks, który doczekał się już dwóch kontynuacji.

Premiera czwartej części została zaplanowana na 2018 rok. Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria mają dość życia w zamknięciu. Pewnego dnia Marty, zafascynowany snującymi skomplikowane plany ucieczki pingwinami, wspólnie ze swoimi kompanami postanawia uciec z nowojorskiego zoo. Uciekinierzy zostają złapani, ale za karę władze ogrodu zoologicznego postanawiają wysłać ich do Afryki.

KAT i Roman Kostrzewski w Częstochowie

Kat i Roman Kostrzewski (KAT&RK) to historia black, thrash metalu. Kultowy zespół tworzący Wielką Trójcę Polskiego Metalu łącznie z TSA i Turbo, powstał w 1980 r.

Zwycięstwo w konkursie publiczności -Jarocin 85’ dało zespołowi pierwszy singiel „Noce Szatana” /„Ostatni tabor”(Tonpress) i pierwszą płytę wydaną w Europie Zachodniej-”Metal & Hell” (Ambushrecords).

Rosław Szaybo. Piękno użyteczne

Urodzony w 1933 w Poznaniu polski plakacista, grafik, twórca okładek płytowych. Dyplom warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych uzyskał w 1961, w pracowni malarstwa u Wojciecha Fangora i plakatu u Henryka Tomaszewskiego.

Okładkami zajmował się już wtedy, opracował winietę i pierwsze płyty z legendarnej serii Polish Jazz - w 1965 roku stworzył wraz z Markiem Karewiczem okładkę do legendarnego albumu „Astigmatic” Krzysztofa Komedy. Pracował za granicą, w Londynie, jako projektant, dyrektor artystyczny, wykładowca.

Marek Karewicz. Fotografia

Marek Karewicz to jeden z najlepszych polskich fotografików muzycznych, autor kilkuset tysięcy zdjęć i ponad stu okładek płyt. Najpopularniejszy fotograf bigbitu, choć – jak sam wspomina – jego sercu zawsze bliższy był jazz.

W latach 60. i 70. brał udział w wielu trasach koncertowych zespołów bigbitowych, poznając polski rynek muzyczny od podszewki. Fotografował najsłynniejszych polskich muzyków, od Krzysztofa Komedy po Ewę Demarczyk i Czesława Niemena.

Piotr Naliwajko. zaDADĘcie

Piotr Naliwajko urodził się w 1960 roku w Świętochłowicach. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach, gdzie studiował w latach 1979-1984.

Był uczniem Macieja Bieniasza i Jerzego Dudy-Gracza. Od 1983 razem z Leszkiem Żegalskim i Januszem Szpytem tworzy nieformalną grupę malarską pod nazwą Tercet Nadęty, czyli Całkiem Nowi Dzicy Normalni Dadaiści.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px