Banner Top

Zapowiedzi

7. Bańki Miłości w Częstochowie

25 kwietnia Bańki Miłości po raz siódmy w Częstochowie. Puszczamy bańki mydlane z okazji Światowego Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej.

Wydarzenie realizowane w ramach Kampanii na Rzecz Pogodnego Dzieciństwa zostało włączone do Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w mieście Częstochowa i odbędzie się w tym roku również pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy - Krzysztofa Matyjaszczyka.

Organizatorem jest Urząd Miasta Częstochowa. A partnerrami Ośrodek Wychowawczo-Rewalidacyjny dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Polskiego Związku Niewidomych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Dr Władysława Biegańskiego, która już o godz 12.00 zaprasza na spotkanie z książkami dotykowymi oraz do wzięcia udziału w konkursie na własną książkę dotykową.

Believe - Seven Widows Tour

Believe - trasa promująca płytę „Seven Widows”.

Believe – warszawska formacja grająca rock progresywny, art rock. Wśród jego założycieli było trzech muzyków grupy Collage. Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty Mirka Gila, a wokalistą został Tomek Różycki, który śpiewał na pierwszej płycie Collage, Baśnie.

Retroprzedmioty - Wspólnie tworzymy wystawę etnograficzną

Wystawa Retroprzedmioty to przedsięwzięcie, które będzie bazowało na współpracy z mieszkańcami Częstochowy. Na ekspozycje będą składały się eksponaty z magazynu Działu Etnografii Muzeum Częstochowskiego oraz przedmioty codziennego, domowego użytku udostępnione muzeum przez Częstochowian.

Ideą przedsięwzięcia jest skupienie mieszkańców wokół koncepcji stworzenia czegoś wspólnie dla szerokiego odbiorcy, jak również zapoznanie się z prywatnymi, często kompletnie zapomnianymi, archiwami osobistymi. Możliwość animacji przestrzeni muzealnej, która w zbiorowej świadomości funkcjonuje jako nietykalna, jej oswojenie oraz zachęta do zjednoczenia sił w poszukiwaniu i odpowiednim nazwaniu retroprzedmiotów będą miały wymiar popularyzatorski, edukacyjny oraz wspólnotowy.

28. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej

W programie trwającego od 1 do 7 maja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej znajdzie się m.in. muzyka dawna, organowa, chóralna i gospel. Impreza wraca do swojej pierwotnej formuły – koncerty odbędą się wyłącznie w naszym mieście, a organizacją zajmuje się Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”.

Organizatorom zależy na tym, aby nadać tegorocznej edycji charakter interdyscyplinarny. Dlatego w programie – oprócz koncertów – znajdą się także wystawy malarstwa i fotografii.

Grupa Mocarta i Przyjaciele - 25 lat razem

Od połowy lat 90. dostarczają rozrywkę na najwyższym poziomie. Wywołują uśmiech na twarzach największych malkontentów i przyprawiają o łzy wzruszenia prawdziwych twardzieli.

Dobrze znana polskiej publiczności Grupa MoCarta wystąpi 26 kwietnia w Filharmonii Częstochowskiej na specjalnym koncercie. Na scenie pojawią się bowiem wyjątkowi goście, którzy towarzyszą zespołowi od 25 lat, m.in.: Piotr Bałtroczyk i Artur Andrus z zespołem. Na widzów czekają też liczne niespodzianki.

Wielu artystów, którzy święcili tryumfy w latach 90-tych, dawno już zeszło ze sceny, a niektórzy teraz próbują na nią wrócić. Legendarny zespół Ich Troje niech posłuży nam za przykład...

Jasne, że muzeum

Muzeum Częstochowskie przygotowało program zajęć o historii miasta dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Organizatorzy zapraszają do Ratusza na wyjątkowe spotkania z historią.

Muzeum Częstochowskie proponuje:
Lekcje realizowane w Sali Reprezentacyjnej
• 100 lat historii Częstochowy na pocztówce i fotografii – lekcje prowadzone w oparciu o prezentację multimedialną wybranego zbioru pocztówek i fotografii,
• Eksponaty opowiadają historię – lekcje przybliżające źródła historyczne o Częstochowie w zbiorach muzealnych,
• Konfederacja barska w Częstochowie.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px