Banner Top

Zapowiedzi

Closterkeller na Mecie

Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą.

Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco "zakręconego" pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.

Female Metal Voices Festival vol 3

FMVF to festiwal, który ma na celu zaprezentowanie zespołów grających Metal, a w których śpiewają, krzyczą i growlują KOBIETY.

Na Female Metal Voices Festival będą się starać aby występowały kapele różnorodne stylem, ale będą łączyły je dwie rzeczy:
- METAL
- KOBIETA(y) na wokalu.

Harusha | Strzęp Pieroński | Nigdy Więcej

Harusha – szczeciński zespół muzyczny, którego założycielami są Zbigniew Szmatłoch („Szmaty”, „Zespół Dodna”) i Dominik „Harry” Pyrzyna (ex The Analogs).

Brzmieniowo zespół jest osadzony w szeroko pojętym punk-rocku, stylistycznie stanowi wypadkową doświadczenia i kunsztu gitarowego właściwych „Ozi'emu” połączonych z zainteresowaniem „Harry'ego” filozofią i jego zamiłowaniem do muzyki eksperymentalnej.

2Late w TfP

Koncert w ramach trasy promującej najnowszy materiał grupy zrealizowany na kolejną z cyklu koncepcyjnych EP'ek. Nowy materiał nosi tytuł „BAD THINGS, GOOD THINGS”.

2Late powstał w 2003 roku w Warszawie. Od samego początku założeniem zespołu było tworzenie własnej muzyki oraz wypracowanie oryginalnego, rozpoznawalnego brzmienia opartego na nietypowym instrumentarium i ciepłej barwie głosu wokalisty.

Polska Szkoła Plakatu

Wystawa towarzyszy jubileuszowi pracy Ośrodka Kultury Filmowej działającego od 30 lat w strukturze organizacyjnej Galerii.

Organizatorzy chcą zaprezentować młodym i dorosłym widzom najlepsze przykłady artystycznych i intelektualnych osiągnięć polskich twórców plakatu w dziedzinie filmu, teatru i opery od lat sześćdziesiątych do współczesności. Scenariusz wystawy zakłada  prezentację  około 80 prac  24 autorów m.in.  Waldemara Świerzego, Wiktora Sadowskiego, Franciszka Starowieyskiego, Jerzego Czerniawskiego, Andrzeja Pągowskiego, Jakuba Erola.

Małgorzata Bryndza. Imaginacja

Na wystawie Imaginacja Małgorzata Bryndza  prezentuje obrazy olejne powstałe w ciągu kilku ostatnich lat. Unika w nich dosłownego przedstawiania otaczającej rzeczywistości, dokładnych odwzorowań.

Tworzy wyraziste w kolorze dzieła. Skupia się na budowaniu wrażenia, eliminując przy tym jakąkolwiek opisowość. Nadrzędną cechą obrazu jest dla niej wzajemne oddziaływanie barw, poszukiwaniu fakturalnych efektów. Swoją twórczość charakteryzuje następująco:

Jakub Jakubowski. Na zboczu góry idee umierały spokojnie

Jakub Jakubowski, rocznik 80. Mieszka i pracuje w Częstochowie. Absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Wydział Artystyczny – Malarstwo. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych.

Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Częstochowy. Przewód doktorski zrealizował w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Na co dzień związany z Katedrą Malarstwa, Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie uczy malarstwa i rysunku.

44. Ogólnopolski Plener Malarski „Jurajska jesień" 2018

Organizatorem pleneru jest Okręg Częstochowski Związku Polskich Artystów Plastyków. Działanie wspiera finansowo Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy. Współorganizatorem wystawy poplenerowej jest Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie.

Plener odbył się w Złotym Potoku w pierwszych dniach września 2018 roku. Uczestniczyło w nim 20 artystów: Aleksandra Banek, Krzysztof Cechowicz, Elżbieta Chodorowska, Urszula Chodorowska, Barbara Chowańska – Najwer, Danuta Drzewiecka, Ilona Cieślak, Joanna Garasińska, Małgorzata Gorzecka, Jarosław Katus, Ewa Kawecka, Jarosław Kawecki, Aleksandra Kowalska, Roma Krysiak, Elżbieta Ledecka, Lech Ledecki, Jolata Madej, Anna Tarczyńska, Czesław Tarczyński, Barbara Szyc (komisarz pleneru).

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px