Banner Top

10. Festiwal Hip Hop Elements

W tym roku Festiwal Hip Hop Elements będzie trwał dwa dni. W piątek, 26 lipca, zadomowi się on w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”. Czeka nas tam Panel dyskusyjny „Domowe studio nagrań”. Jest to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich tych, którzy chcieliby zacząć konfigurację takiego studia.

Prowadzący spotkanie Piotr Kardas - częstochowianin, autor poradników Homerecording – doradzi, jak się za to zabrać, od czego rozpocząć i na jakie aspekty techniczne zwrócić uwagę. O godz. 17.00 wystartują warsztaty dj’skie dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Poprowadzi je DJ HWR - producent bitów dla takich artystów, jak m.in.: Grubson, Bob One, Metrowy, Biak, HK Rufijok, Skorup, Uszer ZDP, Marian Wielkopolski. Jako DJ swoje umiejętności oraz imprezowy kunszt prezentował w większości miast naszego kraju oraz poza jego granicami. Jego styl grania to kolaż przeróżnych gatunków muzycznych (boom bap rap, reggae, funk) przesiąknięty wibracjami muzyki klubowej (d’n’b, trap czy breakbeat). Wszystko to jest okraszone dużą ilością skreczy, technik i zabawy z gramofonami. Ilość miejsc na zajęcia jest ograniczona. Zgłoszenia można przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Finałem dnia w OPK będzie scratch sesja, czyli swoiste jam session dla turntablistów. Zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni muzycy spotkają się za gramofonami, by prezentować swoje autorskie techniki, wymieniać się pomysłami i rozwijać warsztat. Spotkanie będzie miało otwartą formę i ma być okazją do integracji społeczności skreczerów, beat makerów oraz wszystkich ludzi ceniących nowe brzmienia.

Równolegle w klubie Rura rozpocznie się bitwa wolnostylowa. MC z całej Polski będą konkurować ze sobą w rymach składanych na żywo i w improwizacji słowem. Tegoroczna pula nagród to 3000 zł. Całość tradycyjnie poprowadzi Mikser.

W sobota (27 lipca) warto zajrzeć do skate parku na Promenadzie im. Czesława Niemena, gdzie między godz. 12.00 a 18.00 trwać będzie Graffiti Jam oraz warsztaty graffiti dla dzieci. Natomiast festiwalowa scena stanie na placu za pętlą tramwajową w dzielnicy Północ. Właśnie tam, o godz. 15.00 wystartuje breakdance jam „Clash of the Titans”, a następnie czeka nas danie główne czyli koncerty. Podczas jubileuszowej edycji Festiwalu Hip Hop Elements Częstochowę reprezentować będą Mikser i DJ Slim, a poza nimi wystąpią ReTo, Kękę, Paluch, Sokół i PRO8L3M. Czeka nas więc podróż po różnych odcieniach i stylistykach polskiego hip hopu.

Festiwal zamknie tradycyjne after party w Klubie Rura, na którym zagrają DJ Pac1, DjStosunkowodobry. I tylko na tę finałową imprezę obowiązują wejściówki (10 zł), wstęp na wszystkie pozostałe wydarzenia jest wolny.

Program Festiwalu Hip Hop Elements:

piątek 26 lipca
- godz. 15.00-17.00 Panel dyskusyjny „Domowe studio nagrań” z Piotrem Kardasem
– godz. 17.00-20.00 Warsztaty dj’skie dla początkujących i średnio zaawansowanych z DJ HWR
– godz. 20.00-22.00 Scratch sesja
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1

sobota 27 lipca
– godz. 15.00 Clash of the Titans - breakdance jam
– godz. 17.00 Koncert Dj Slim / Mikser
– godz. 17.30 Koncert ReTo
– godz. 18.00 Koncert KeKe
– godz. 19.00 Koncert Paluch
– godz. 20.00 Koncert Sokół
– godz. 21.00 Koncert PRO8L3M
Plac za pętla tramwajową w dzielnicy Północ

– godz. 22.00 After party
Klub Rura, Aleja Najświętszej Maryi Panny 38

cz.info.pl; źródło: CGK

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px