Banner Top

Marek Karewicz. Fotografia

Marek Karewicz to jeden z najlepszych polskich fotografików muzycznych, autor kilkuset tysięcy zdjęć i ponad stu okładek płyt. Najpopularniejszy fotograf bigbitu, choć – jak sam wspomina – jego sercu zawsze bliższy był jazz.

W latach 60. i 70. brał udział w wielu trasach koncertowych zespołów bigbitowych, poznając polski rynek muzyczny od podszewki. Fotografował najsłynniejszych polskich muzyków, od Krzysztofa Komedy po Ewę Demarczyk i Czesława Niemena.

Robił też zdjęcia najważniejszym gwiazdom zagranicznym, które grały wtedy w Polsce: Milesowi Davisowi, Dave’owi Brubeckowi, Cliffowi Richardowi, Ericowi Burdonowi z The Animals czy zespołowi The Rolling Stones.

Niezależnie od swojej pasji fotograficznej Karewicz pracował jako dziennikarz muzyczny, radiowy i telewizyjny oraz prezenter dyskotek i animator jazzu. Projektował też okładki do setek okładek płytowych. Nagradzany i odznaczany wielokrotnie jako fotografik i dziennikarz muzyczny w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i plebiscytach /m.in. dwukrotny laureat Oscara Jazzowego/. Posiada honorowy tytuł „La FIAP” przyznawany przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej.

Marek Karewicz. Fotografia
19/01 - 18/02/2017
wernisaż 18/01/2017, godz.18.00
Miejska Galeria Sztuki, Aleja Najświętszej Maryi Panny 64
Galeria Antresola

cz.info.pl; źródło: MGS Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px