Banner Top

XIV Opolska Gala Żużla na lodzie

W ostatnich dniach na łamach naszego portalu pisaliśmy o prawdopodobnym nierozegraniu Gali Żużla na lodzie w Częstochowie. Niepewna aura oraz brak chętnych powoduje, że przy ul. Boya-Żeleńskiego motocykli prawdopodobnie zabraknie. Taka impreza odbędzie się z kolei w Opolu.

Już od kilku edycji patronat medialny nad imprezą obejmuje portal cz.info.pl. Nie inaczej jest i tym razem, a na opolskim Toropolu żużlowcy ścigać się będą już po raz czternasty!

Opolska Gala Żużla na lodzie to impreza widowiskowo-rozrywkowa z elementami rywalizacji sportowej, promująca żużel oraz inne sporty motorowe. Co roku licznie zgromadzona publiczność ma szansę oglądać zarówno quadowców jak i mistrzów kierownicy czy także łyżwiarzy. Głównym punktem imprezy jest jednak ściganie w lewo na motocyklach o pojemności 500ccm.

Organizatorzy co roku dochód ze sprzedaży biletów przeznaczają na cele charytatywne. W tym roku Hawi Racing Team ze swoimi Przyjaciółmi pomoże 8-letniemu Franiowi Zgodzie oraz opolskim hospicjom: Betania i Domowe Hospicjum dla Dzieci. Franio urodził się w zamartwicy, z niedotlenieniem i infekcją. Od pierwszych chwil walczył o życie. Ma złożoną wadę ośrodkowego układu nerwowego hemimegal encefalię, cierpi na padaczkę kekooporną. W grudniu 2010r. przeszedł bardzo poważną operację usunięcia guza mózgu i głównego ogniska padaczki. Ma wodogłowie pokrwotoczne i wszczepioną zastawkę. Przeszedł 4 poważne operacje, które uratowały mu życie. Mimo choroby i cierpienia jest bardzo pogodnym dzieckiem. Jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów. Ma globalnie obniżone napięcie mięśniowe i jest opóźniony w rozwoju. Wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, sprzętu ortopedycznego. Ciężko pracuje i co jest bardzo ważne, wszystkie zajęcia, podczas których jest zaangażowany, przynoszą jemu niesamowitą radość. Terapia chłopczyka przekracza możliwości finansowe jego rodziców, dlatego został on podopiecznym Fundacja im. Julki Bonk "Walcz o mnie" - www.walczomnie.pl. Wierzymy, że przy naszej pomocy choć w części przyczynimy się do poprawy zdrowia Frania, dzięki czemu w przyszłości będzie miał szansę na w miarę samodzielne życie.

Gwiazdami wieczoru będą: Patryk Dudek (Indywidualny Wicemistrz Świata na żużlu), Maksym Drabik (Indywidualny Mistrz Świata na żużlu do lat 21) oraz Jakub Kucharski (wielokrotny Mistrz Polski w enduro) i Alan Lalak (wielokrotny Mistrz Polski w kartingach). Cała czwórka będzie do dyspozycji kibiców między godziną 16:00 a 16:50 w wyznaczonej strefie. Później będą oglądać zmagania swoich kolegów z trybun.

Obecnie organizatorzy są na etapie dopinania szczegółów i kończą budowę obsady turniejowej. Znamy z kolei ceny wejściówek, które kosztują tym razem 30 złotych. Kupować je można na terenie lodowiska przy ul. Barlickiego 13, w sklepie Tabaco, ul. Katowicka 28c oraz w sklepie DOMEX, ul. Armii Krajowej 36. Oczywiście, wszystkie te punkty znajdują się w Opolu. Dla osób spoza stolicy polskiej piosenki istnieje możliwość zakupu przez Internet: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sobota 24 lutego - XIV Opolska Gala Żużla na lodzie - godz. 17.00
Sztuczne Lodowisko TOROPOL, ul. Barlickiego 13, Opole

cz.info.pl; Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px