Banner Top

Filharmonia Dowcipu: Waldemar Malicki Plus

Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu - Klasyka z fortepianem PLUS. Wydaje Ci się, że muzyka klasyczna nie jest dla Ciebie? Nic bardziej mylnego!

Poznaj najseksowniejszą w historii orkiestrę prowadzoną przez lewitującego dyrygenta i pełnego charyzmy pianistę. Wypełniony masą pozytywnej energii koncert zachwyca oszałamiającą muzyką i zaskakuje rozbrajającymi żartami „tu i teraz”, które składają się na kilkadziesiąt wybornych skeczy muzycznych.

Dojrzalsze i mistrzowsko dopracowane show obfituje w nowe patenty artystyczne na opowiadanie klasyki, Polski i świata znanymi melodiami. Gwarantujemy, że będzie jeszcze gęściej muzycznie, ostrzej politycznie i odważniej obyczajowo. Jednak przy zdecydowanie szybszym tempie narracji i mnóstwie oczyszczającego śmiechu znajdzie się też chwila na refleksję i odrobinę łez wzruszenia.

Zabierzcie swoje drugie połówki oraz dzieci i wspólnie przeżyjcie spotkanie z najbardziej temperamentnym widowiskiem muzycznym w Polsce. Zobaczcie na żywo, jak błyskotliwy wirtuoz i showman Waldemar Malicki wraz z wybitnymi instrumentalistami i solistami zawadiacko wywracają klasykę do góry nogami. Podczas niezapomnianego koncertu największe hity muzyki poważnej pod batutą Bernarda Chmielarza i w nowoczesnej aranżacji zostaną pozbawione klasycznej patyny i zaskoczą swoim brzmieniem niczym przeboje napisane współcześnie. To muzyczna kreacja, w której orkiestra symfoniczna w kilka minut potrafi się zmienić w energetyczny big band, a eteryczne skrzypaczki w gorące tancerki.

Fortepian - Waldemar Malicki
Dyrygent - Bernard Chmielarz
Sopran - Anita Rywalska
Tenor - Marcin Pomykała
oraz muzycy i Andrzej Piątek (aktor)
Scenariusz i reżyseria Jacek Kęcik

niedziela 18 lutego 2018 - godz. 16:00 i 19:30
Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana, ul. Wilsona 16, Częstochowa
Organizator: Agencja ESKANDER

cz.info.pl; źródło: FCz

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px