Banner Top

Przybora na 102

Na scenie spotykają się trzy artystyczne temperamenty - Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio. Jest więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco.

Postaci ujmują wrażliwością i szczerością, a całość jest wspaniale wzbogacona muzycznie przez bardzo oryginalne trio muzyczne. Teksty Mistrza Jeremiego są przeplatane szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer. Wszystko pięknie z dużym wdziękiem powiedziane i zaśpiewane. Teatralno – muzyczna konwencja okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Pomimo dużej dynamiki i różnorodności, jest w spektaklu wewnętrzna harmonia i porządek, jakaś lekkość i radość. Może dlatego, że wzajemna sympatia artystów ma miejsce również poza sceną. Publiczność szaleje.

Artyści: Magda Umer i Mumio
Kompozytor: Jerzy Wasowski
Obsada: Magda Umer i słynny „Kino-teatr Mumio” w składzie: Jadwiga Basińska, Darek Basiński i Jacek Borusiński, oraz muzycy: Wojciech Borkowski, Tomasz Drozdek (Mumio) i Maciej Szczyciński

niedziela 22 kwietnia 2018 r. - „Przybora na 102" - spektakl oparty na tekstach z „Kabaretu Starszych Panów” - godz. 19.00
Teatr im. A. Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15, Częstochowa
Czas spektaklu: 100 min.
Bilety w cenie: parter - 90 zł, balkon - 70 zł

cz.info.pl; źródło: Teatr im. A. Mickiewicza

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px