Banner Top

Mistrzostwa Europy w speedrowerze

W dniach 27-29 lipca, Częstochowa oraz Poczesna staną się stolicami europejskiego speedrowera. To na tych dwóch obiektach, rozstrzygnie się tegoroczna walka o tytuły najlepszych jeźdźców na Starym Kontynencie!

Rekordowa ilość uczestników rywalizować będzie o medale w zmaganiach indywidualnych (senior, junior, kobiety i weterani), a także drużynowych (seniorzy i juniorzy). To będą trzy dni niesamowitego ścigania, walki do ostatnich metrów i świetnej zabawy.

Zgodnie z ustaleniami International Cycle Speedway Federation (Międzynarodowej Federacji Speedrowera, organizacja Mistrzostw Europy w roku 2018 przypadła Polsce. W związku z tym na Polską Federacje Klubów Speedrowerowych spadł obowiązek wyznaczenia gospodarzy tej imprezy. Mistrzostwa Europy od początku ich rozgrywania, są rozgrywane w ciągu trzech kolejnych dni. Obejmują one rozgrywki drużynowe w kategorii junior i senior oraz indywidualnie, również juniorów i seniorów, a także od niedawna również kobiet i weteranów. Wobec powyższego gospodarzem może być klub, dysponujący dwoma torami lub dwa kluby działające wspólnie.

Mając powyższe na uwadze, Biuro Administracyjne PFKS ogłosiło konkurs na organizację Mistrzostw Europy w sezonie 2018. W jego wyniku, PFKS postanowiła przyznać organizację klubom: PKS Victoria Poczesna oraz SSFC Lwy Częstochowa. Przy wyborze kierowano się niewielką odległością pomiędzy torami gospodarzy, olbrzymim doświadczeniem organizacyjnym klubu z Częstochowy oraz stworzeniem motywacji do rozwoju, zarówno infrastrukturalnego jak i organizacyjnego, klubu z Poczesnej.

Dla niektórych Polaków mistrzostwa rozpoczną się już 26 lipca, kiedy to rozegrane zostaną krajowe eliminacje IME (open). W czwartek pod Jasną Górą przyjdzie rywalizować m.in. Bartoszowi Grabowskiemu (dwukrotny medalista IMŚ - złoto 2015, brąz 2017), Sebastianowi Paruzelowi (Indywidualny Wicemistrz Europy z 2014 roku), Marcinowi Kołacie i Mateuszowi Ludwiczakowi (wicemistrzom świata par z 2017 roku), Pawłowi Cegielskiemu (drużynowy wicemistrz świata 2017) czy Adamowi Bożejewiczowi (zdobywca Pucharu Federacji w 2017 roku). Na starcie pojawią się także m.in. Daniel Ordon, Marcin Jakubiak, Piotr Jamroszczyk czy Dawid Zając.

Wstęp na wszystkie turnieje, zarówno w Częstochowie jak i w Poczesnej – bezpłatny! Zapraszamy wszystkich miłośników rowerów, ścigania w lewo czy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie może Cię u nas zabraknąć!

Bieżące informacje: www.lwy.info.pl, www.facebook.com/LwyCzestochowacz.info.pl: Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px