Banner Top

5. edycja Legendy Jury - Regionalny Konkurs Legend, Baśni, Podań

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w V edycji Regionalnego konkursu legend, baśni, podań „Legendy Jury”.

Uczestnikiem konkursu może być każdy mieszkaniec Jury Krakowsko-Częstochowskiej, niezależnie od wieku. Uczestnicy mogą zaprezentować zarówno utwory własne jak i już istniejące, ale mało popularne i raczej nie publikowane.

Utwory własne muszą spełniać cechy form literackich jakimi są legendy, baśnie i podania, powinny być osadzone w historii lokalnej, a ich fabuła oparta na prawdziwych wydarzeniach lub opowiadająca o osobie ważnej dla danej społeczności, mogą być inspirowane lokalnymi legendami i podaniami, wydarzeniami i postaciami historycznymi oraz elementami krajobrazu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Legendy, podania, baśnie mogą być zapisane językiem literackim, gwarą lub językiem lokalnym. Teksty legend, podań, baśni (do pięciu sztuk) wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia, dostępną na stronie www Organizatora należy przesyłać do 20 maja 2019, (decyduje data stempla pocztowego) na adres Organizatora: Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a, 42-200 Częstochowa.

Finał konkursu odbędzie się 2 czerwca 2019 roku podczas imprezy Jura ROK Festiwal w Kłobucku.

Informacji na temat konkursu udziela:
Elżbieta Miszczyńska
Instruktor do spraw etnografii
tel. 34 366 59 65
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły na stronie: http://rok.czestochowa.pl
Wydarzenie FB: https://www.facebook.com

cz.info.pl; źródło: ROK Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px