Banner Top

Agnieszka Półrola. Wystawa jubileuszowna

Agnieszka Półrola, urodzona w Radomsku 27 kwietnia 1967 r. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie. W roku 1994 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Filię w Katowicach.

Dyplom z projektowania graficznego w Pracowni profesora Tomasza Jury oraz z malarstwa w Pracowni profesora Jacka Rykały. W latach 1996-2005 pracowała w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie, ucząc grafiki użytkowej – form wydawniczych. W 2004 r. otrzymała stopień doktora sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w dyscyplinie artystycznej: grafika.

W 2008 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego. Obecnie pracuje w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie na stanowisku profesora nadzwyczajnego UJD. Prace swoje prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą (Belgia, Czechy, Niemcy, Słowacja, Węgry, USA).

Artystka o swoim jubileuszu:
"W roku 2019 upływa 25 lat od ukończenia przeze mnie w roku 1994 Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Filii w Katowicach (obecnie Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach). Moja twórczość obejmuje grafikę, grafikę użytkową, malarstwo i rysunek. Niezwykle ważna jest też dla mnie praca nauczyciela. Podsumowaniem mojego doświadczenia wynikającego pracy twórczej jest stwierdzenie, że sztuka jest moją podstawową formą kontaktowania się ze światem. Sztuka wymaga czasu i konfrontacji z innymi ludźmi. Uważam, że jest częścią mojej osobowości."

Wystawa jubileuszowna z okazji 25-lecia pracy twórczej
Grafika, projektowanie graficzne, rysunek, malarstwo
18/04 - 19/05/2019
Sala Śląska, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, Aleja Najświętszej Maryi Panny 64
wernisaż 17/04/2019, godz. 18.00

cz.info.pl; źródło: MGS Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px