Banner Top

Koncert Flue

W sobotę 24 listopada w klubie Muzyczna Meta wystąpi zespół Flue. Niektórzy twierdzą, że to oldschool i nowoczesność w jednym. Inni, że to prawdziwa mieszanka wybuchowa, a może nawet tykająca bomba sceniczna.

Na gości czeka dobra muzyka i świetna klubowa atmosfera. Muzycy potrafią się dzielić swoją pozytywną energią z publicznością. a na ich koncertach nikt nie stoi w miejscu.

Zagrali na takich festiwalach jak T-Mobile Electronic Beats x Nowe Horyzonty, od Vibe Festival, Outbreak Europe 2017, a w tym sezonie zakończyli Fest Granie 2018 w Krakowie.

Jazz, soul, hip-hop w jednym miejscu. Od kiedy działają odpowiedzieli dziennikarzom na wiele pytań, dlaczego grają, dla kogo grają, dlaczego chcą wychodzić na scenę i szereg innych pytań. Ich muzyką na antenie Trójki dzielił się nie raz Hirek Wrona.

Flue w Częstochowie wystąpi w składzie:
- Marcin Przeplasko DJ Plash (gramofony, produkcja),
- Piotr Bolanowski (instrumenty klawiszowe, syntezatory, produkcja),
- Damian Niewiński (perkusja),
- Robert Szewczuga (gitara basowa).
oraz gość specjalny!

I czy znów DJ Plash zatańczy na scenie? Przecież na koncercie Flue nikt nie stoi w miejscu!

Marcin Przeplasko a.k.a DJ Plash - dj, producent, kolekcjoner płyt winylowych oraz bboy. Za gramofonami od 1999 roku, a na breakowej scenie aktywny od roku 1997. Przez ten czas zagrał setki imprez, koncertów czy breakowych walk. Regularnie udziela się w różnych muzycznych projektach począwszy od współpracy za znanymi polskim jazzmanami np.: Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, a skończywszy na ostrych gitarowych brzmieniach z zespołem WuHae, z którym wystąpił przed legendarnym zespołem Korn. Koncertowo udziela się także jako Dj Wojtasa oraz Dj legendarnej rapowej grupy Wzgórze YaPa 3. Jego sety to duża dawka funku, soulu, oryginalnych breaków czy klasycznego rapu. Najczęściej udziela się grając na bboyowych bitwach w Polsce i za granicą. Zagrał sporo ważnych breakowych eventów jak np: Freestyle Session Europe, Circle Prinz, Red bull BC one Poland, Over the top, Skill masters, Warsaw Challenge, Outbreak Europe. Był wykładowcą w szkole d'jskiej „Rodec scratch collage” przez 3 lata z rzędu. Obecnie prowadzi warsztaty z szeroko pojętego dj-ngu oraz przekazuje prawdziwe cechy kultury hip hop od wielu lat współpracując z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce. Na swoim koncie ma swoje pierwsze producenckie EP „Isolation” które ukazało się w 2014 w limitowanej winylowej wersji 500 szt. Jest również autorem 4 mix cd które również cieszą się sporym uznaniem wśród słuchaczy. Jest twórcą wytwórni Phat Vibez Records, w której stara się promować ciekawych artystów. Supportował lub występował na jednej scenie z takimi artystami jak: Dilated Peoples, Afu-Ra, Mos-Def, Ugly Duckling, Pharaohe Monch, Pharcyde, DMX, Lords Of The Underground, Scratch Perverts, Dj Kentaro, Iam, Hocus pocus oraz wielu innych.

Piotr Bolanowski a.k.a. Bolan - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale instrumentalnym: kierunek – fortepian jazzowy. Muzyk sesyjny, aranżer i producent muzyczny, finalista (z Recycling Band) programu TVN Mam Talent (2012). Twórca muzyki do spektaklu „Piotruś Pan” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie w reżyserii Eweliny Marciniak (2014) Nagrywał dla polskich i zagranicznych stacji telewizyjnych i radiowych m.in.Arte TV, Alwataan TV, TVN, TVP, Discovery, Polskie Radio Program 3 (koncert live ze studia im. Agnieszki Osieckiej zarejestrowany wraz z Mr. Krime Live Band – 2015), Czwórka Polskie Radio.
Koncertował w Polsce i za granicą m.in. we Francji, Włoszech, Kuwejcie, Niemczech, Słowacji, Łotwie, Litwie na wielu festiwalach: Positivus Festival, Męskie Granie, Jazz Jamboree, Kaunas Jazz Festival, Outbreak Europe, Halla February, One Love Sound Festival, Ostróda Reggae Festival, Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie, Jabra Style
Season.
Współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Katarzyną Nosowską, O.S.T.R, Hadesem, Noise Trio, Piotrem Żaczekiem, Johnem James’em, Mezo, Kasią Wilk, Andrzejem Poniedzielskim, Kabaretem Paranienormalni, Leszkiem Żądło. Obecnie jestem mocno związany ze środowiskiem turntablistycznym: współpracuje z Dj’ami: Dj Krime (Mr Krime Live Band a.k.a. Formacja), Good Paul (projekt FOR S), Daniel Drumz, Admiral DMC, Dj Haem, Dj Kebs.

Damian Niewiński - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Tarnowie, oraz Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowie na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracował z takimi artystami jak: Janusz Muniak, Marek Bałata, Renata Przemyk, Bracia Pospieszalscy, Jacek Wójcicki, Curtis Johnson, Boris Malkovsky, Mike Del Ferro.
Obecnie współpracuje z zespołem Megitza, Idą Zalewską, Malgorzatą Markowską, Iwoną Kmiecik, Adamem 'Szabas'em Kowalewskim, Norbertem Pajkiem (w 2012 zdobyli nagrodę dla Norbert Pajek trio – portalu emuzycy.pl), z zespołem Nat Osborn Band (Nowy Jork). Stale współpracuje również z Teatrem Witkacego w Zakopanem oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Członek zespołu Flue od 2015 roku.

Robert Szewczuga - gitarzysta basowy, kompozytor. Wieloletni członek zespołów Apostolis Anthimos Trio/Quartet oraz Golec uOrkiestra. Lider trio jazzowego, które założył w 2011 roku.
Edukację muzyczną rozpoczął w bielskiej szkole muzycznej I i II stopnia, a później studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W tym czasie koncertował już m.in. z Beatą Przybytek, Januszem Muniakiem, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim oraz Leszkiem Cichońskim. Jako sideman brał udział w ważniejszych polskich festiwalach, takich jak Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Festival, Bielska Zadymka Jazzowa, Sopot Top Trendy Festival czy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Ze swoim trio nagrał płytę „Moonrise”, która została przyjęta bardzo pozytywnie przez odbiorców oraz krytyków. Ma na swoim koncie współpracę z takimi ikonami, jak Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak, Janusz Skowron, Leszek Cichoński, Carlos Johnson, Stan Skibby, Wojciech Karolak, Apostolis Anthimos, Paweł Serafiński, Włodek Pawlik, Mateusz Pospieszalski, Frank Parker, Monika Kuszyńska, Iwona Loranc, Maria Koterbska, Irek Dudek oraz wielu innych

sobota 24 listopada - godz. 20.00
Klub Muzyczna Meta, ul. Jasnogórska 13, Częstochowa
Bilety dostępne klubie Meta i Bunkier (al. NMP 29): 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

cz.info.pl; źródło: MM

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px