Banner Top

Miszung Fest Rock

Po raz pierwszy nazwa „WITH” pojawiła się w lutym 1993 roku Adam Majchrzak Jarosław Toifl, Jarosław Paduch i Radosław Daszkiewicz. W styczniu '94, materiał „Oblicze Wojny” został wydany nakładem firmy Baron Record.

W lipcu '94 podczas festiwalu w Opatowie zostaje nawiązana współpraca z firmą Ania Box Music i we wrześniu zostaje zarejestrowany utwór „Cytadela”, który ukazał się na składankach Przeboje Polskiego Rocka „CELINA”.

W 1996 roku ukazała się płyta „Ramadan” nad którą myśleli i pracowali Adam Majchrzak, Jarosław Toifl i Adam Borowicz.
2012-2016 WITH nagrywa utwory singlowe jak OBRAZY, TEATR CIENI, CELEBRYCI i GRALL

Obecny skład tworzą: Marek Ludwicki gitara, Adam Majchrzak gitara bas voc oraz pałkerzy koncertowi
Bociek-SPATIAL, Rafał-GILOTYNA, Roland 880dr, inst. klaw. Justyna Szatny ISCARIOTA.

Danse Macabre
Danse Macabre powstał w 1991 roku w Gliwicach. Założycielami byli :Darek Kłosowicz - gitara, J.P-bass, Tomasz Płonka-bębny, chwilę później dołączył wokalista Adam Majchrzak. Debiut sceniczny odbył się 1-go czerwca '91 roku w jednym z zabrzańskich klubów. W '92 roku skład uległ zmianie Adama zastąpił wokalista Mariusz Bukowski, na drugiej gitarze pojawił się Paweł Wardzała a na klawiszach Piotr Wasyl Jankowski i w tym składzie zespół zagrał sporo koncertow głównie na Śląsku. Skład ten przetrwał do końca roku. Rok '95 to kolejne zmiany, pojawia się nowy woklaista Jacek Mitas, na klawiszach dalej gra Wasyl, na gitarze Darek, na bassie J.P. a na bębnach Tomek. W 97 roku zespół mimo dobrych koncerów, nagrania dema, przestaje istnieć. Muzycy Danse zafascynowani byli i są zespołami takimi jak The Sisters of Mercy, The Cure, Fields of the Nephilim, 1984 i wpływy tych zespołów są wyczuwalne w ich utworach .Po reaktywacji w 2014 role wokalistki objeła na krótko Ania Bloombeg-Gahan, na gitarze gra Darek a na bassie J.P. Zespół wystepuje z automatem perkusyjnym. Po zmianie wokalistki Anię zastąpiła Beata Golińska pojawia się również klawisz w wykonaniu Małgorzaty Antosz Koniecznej i w tym składzie band nagrywa EPkę Simulacrum gra również sporo koncertów po całej Polsce. W 2016roku grupa swiętuje swoje 25-lecie już z perkusistą Arkiem Franoszem by chwile póżniej pożegnać Beate i Gosię w ich miejsce pojawia się ponownie Wasyl i młoda wokalistka Julia Mika. Danse wydaje singla a póżniej kolejną EPkę Dark Illusion. Zmiany, zmiany jesienią 2017 role klawiszowca obejmuje Air Tailheg a wiosną 2018 roku wokalistke Julie zastępuje Dominika Dudek. W swojej karierze Danse Macabre zagrało m. in. z Kult, Closterkeller, XIII Stoleti, Pornografia, Opozycja, Sexy Suicide, 1984.

Obecny skład:
Dominika Dudek - śpiew
Ar Tailheg - instr. klawiszowe, programowanie
Darek Kłosowicz - gitara, programowanie

Absynth
Każdy z członków zespołu przez wiele lat dorastał na scenach do tego, aby kiedyś wspólnie stworzyć ten projekt. Autorskie kompozycje tworzą niepowtarzalny smak pełen zróżnicowanych uczuć i dźwięków. Posiadają one w sobie ciężką, syntetyczną głębię, stwarzają klimat, z którego można czerpać całą gamę emocji. Okraszone są niebanalnymi tekstami opowiadającymi przeważnie o dziwacznej istocie, jaką jest człowiek, jego samo destrukcyjnej świadomości, miłości i miernocie. Rytmy czasami "krzywe", czasami w pełnej harmonii, zawsze profesjonalnie odtwarzane. Świadomie tworzone aranżacje i charyzma sprawiają, że koncerty są dobrze odbierane i zespół szybko zjednuje sobie nowych słuchaczy. Absynth to mocny, płonący trunek, który każdy powinien w swoim życiu spróbować. Choćby jeden kieliszek.

sobota 27 kwietnia - godzina 20.00
Muzyczna Meta, ul. Jasnogórska 13, Częstochowa

cz.info.pl; źródło: MM

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px