Banner Top

Poświatowska po raz czterdziesty

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w 40. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej.

Konkurs jest adresowany do twórców po debiucie (dla autorów po debiucie książkowym lub prasowym) oraz debiutujących, których wiersze nie były dotąd publikowane. W konkursie mogą brać udział poeci z kraju i z zagranicy, piszący w języku polskim, w wieku od 16 lat.

Warunkiem udziału jest nadesłanie zestawu wierszy (nie publikowanych w wydawnictwach zwartych i czasopismach ogólnopolskich, ani nie nagradzanych w innych konkursach poetyckich), zawierającego do 5 utworów własnego autorstwa i o dowolnej tematyce.

Celem konkursu jest pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji, promocję utalentowanych poetów, integrację środowisk literackich oraz zainteresowanie mieszkańców Częstochowy i regionu formą wyrazu artystycznego, jaką jest poezja.

Prace konkursowe należy przesłać do dnia 30 sierpnia br. na adres sekretariatu Konkursu – Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13 a, 42-200 Częstochowa. Liczy się data stempla pocztowego. Nadesłany zestaw wierszy powinien być opatrzony słownym godłem oraz odpowiednim opisem „debiut” lub „po debiucie”. Wiersze należy przesłać w wersji papierowej (format A-4, w czterech egzemplarzach każdy wiersz) oraz w wersji elektronicznej na płycie CD jako dokument programu Word 97-2003.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie Konkursu, dostępnym na stronie internetowej rok.czestochowa.pl.

Uroczystość finałowa Konkursu (wręczenie nagród laureatom) oraz imprezy towarzyszące (warsztaty, spotkania literackie, koncerty), odbędą się w dniach 8-9 listopada br. Program uroczystości zostanie ogłoszony w październiku br. Wstęp wolny lub za okazaniem zaproszeń.

Kontakt do organizatora: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13 a, tel. 34 366 59 65. 34 324 46 51, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.rok.czestochowa.pl

cz.info.pl; źródło: ROK Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px