Banner Top

Staż w Urzędzie Miasta

Urząd Miasta Częstochowy poszukuje osób bezrobotnych zainteresowanych odbyciem 6-miesięcznego stażu zawodowego.

Wymagania:
• status osoby bezrobotnej zarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie
• wykształcenie średnie lub wyższe
• niekaralność
• umiejętność obsługi komputera i oprogramowania biurowego MS Office/Open Office
• komunikatywność
• wysoka kultura osobista

Monografia na 800-lecie Częstochowy

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie wydała pamiątkowy album z okazji zeszłorocznego jubileuszu 800 lat pisanych dziejów miasta i regionu. Publikacja – opracowana także przy wsparciu Urzędu Miasta – jest do nabycia w biurze RIPH, również wysyłkowo.

Monografia zatytułowana „Od przeszłości do teraźniejszości – Historia Miasta Częstochowy” została opracowana przez dr Adama Norberta Jarugę na podstawie archiwaliów opisujących historię miasta i regionu w ciągu wieków – od 1220 do 2020 roku.

Nagrody dla szczególnie uzdolnionych

74 osoby otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. W tym roku, po raz pierwszy, trafiły nie tylko do uczennic i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych ale także technicznych i branżowych.

Nagroda przyznawana jest uczniom, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami odniesionymi najpóźniej w roku szkolnym poprzedzającym rok zgłoszenia do nagrody, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej na szczeblu wojewódzkim. Jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczennic i uczniów częstochowskich szkół.

Targi budowlane i wyposażenia wnętrz w Centrum Handlowym Auchan Poczesna

Zainteresowanych budową domu, remontem czy aranżacją wnętrz Centrum Handlowe Auchan Poczesna zaprasza na targi budowlane i wyposażenia domu „Nowoczesny dom”. Wydarzenie zgromadziło specjalistów i przedstawicieli firm z branży budowlanej oraz wystroju wnętrz.

Czerwcowe targi budowlane i wyposażenia wnętrz pt. „Nowoczesny dom” będą doskonałą okazją do zaplanowania remontu lub budowy domu od A do Z. Do soboty 12 czerwca odwiedzający Centrum Handlowe Auchan Poczesna będą mogli zapoznać się z ofertą firm z branży budowlanej, zasięgnąć opinii i porad ekspertów, a także znaleźć inspiracje i pomysły na budowę domu oraz ciekawą aranżację wnętrz.

Bezpłatny przegląd jednośladów

W dzisiejszą sobotę 12 czerwca i niedzielę 13 czerwca, na Promenadzie Niemena będzie można skorzystać z mobilnego serwisu rowerowego.

Jak informuje organizator akcji, Nationale Nederlanden Polska, w najbliższy weekend – 12 i 13 czerwca – w godzinach 10.00-16.00 częstochowianki i częstochowianie będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia swojego roweru, a także bezpłatnego dokonania drobnych napraw na Promenadzie im. Czesława Niemena.

Remont na Zawodziu – utrudnienia dla kierowców i pasażerów

Na zlecenie MZD w Częstochowie prowadzona jest przebudowa ronda Kaznowskiego na skrzyżowaniu ul. Legionów z ul. Żużlową na rondo turbinowe. Zakres robót obejmuje również roboty brukarskie na skrzyżowaniu ul. Legionów z ul. Złotą, które będą wykonane z miejscowo niewielkimi ograniczeniami.

W związku z pracami głównymi od soboty 12 czerwca od godz. 5.00 do środy 30 czerwca przejazd przez rondo nie będzie możliwy z żadnego kierunku. Cała nawierzchnia ronda będzie rozebrana, a następnie ułożona w nowej geometrii. Przebudowa ta była konieczna z uwagi na niedostateczną przepustowość istniejącego ronda dla ruchu, którego natężenie na ulicy Legionów wzrasta wraz z rozwojem zlokalizowanych w tym rejonie firm i powstawaniem nowych przedsiębiorstw.

Klinkier pozostanie na ul. Glogera po przebudowie

Nawierzchnia klinkierowa na tej śródmiejskiej ulicy zostanie zachowana. O takie rozwiązanie wnioskowali sami mieszkańcy. Trwa tam realizacja zadania drogowego w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W odpowiedzi na społeczne wnioski o zachowanie na ul. Glogera nawierzchni klinkierowej, przed kilkoma dniami prace przy przebudowie zostały tymczasowo wstrzymane. Jednocześnie przystąpiono do analiz prawnych i finansowych, które miały określić, czy jest możliwość zmiany przedmiotu zamówienia w tym zakresie – w przetargu na to zadanie była bowiem mowa o położeniu nowej nawierzchni asfaltowej. Skontaktowano się też z wnioskodawcą projektu, na który zagłosowało kilkaset osób w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Nowe ambulanse częstochowskiego pogotowia

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie zakupiła dwa specjalistyczne ambulanse wyposażone m.in. w elektryczno-hydrauliczne nosze, a także jedną karetkę transportową. Ich łączny koszt to blisko 1,3 mln zł. W systemie ratownictwa będą służyć potrzebującym pomocy w filiach SPR na terenie miasta.

– Sytuacja pandemii wymagała od służb ratowniczych dużego zaangażowania i poświęcenia – mówi prezydent Częstochowy. – My pomagaliśmy odkażając karetki, wspierając w zakupach sprzętu, ale pandemia pokazała, jak kluczowe jest ratownictwo medyczne. Zarówno profesjonalizm zespołów ratowniczych, jak i odpowiednio przygotowane karetki, zapewniające pacjentom bezpieczeństwo do momentu przekazania ich na oddział. Miejmy nadzieję, że dzięki szczepieniom, ten czas próby powoli się kończy, a dzięki nowym, kompleksowo wyposażonym ambulansom, wszyscy będziemy mogli czuć się bezpieczniej.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px