Banner Top

Częstochowa na antenie Radia Katowice

W ostatni weekend nasze miasto miało w eterze znacznie więcej niż swoje „pięć minut”. Śląska rozgłośnia nadawała swój program na żywo z Parku Lisiniec. Była to znakomita okazja, aby pokazać najlepsze strony Częstochowy w całym regionie.

„Odlotowe Lato z Radiem Katowice” – cykliczna audycja realizowana w różnych miejscowościach województwa – tym razem trafiło do naszego miasta. Program nadawano z pełnej plażowiczów Strefy Wypoczynku „Adriatyk”.

Głosujmy na Akademię wyobraźni

Delikatesy Jura – Lewiatan w Olsztynie koło Częstochowy biorą udział w konkursie „Herosi Przedsiębiorczości”, w którym walczą o nagrodę o wartości 50.000 zł dla Szkoły Podstawowej w Olsztynie.

Projekt pod nazwą „Akademia Wyobraźni” został zgłoszony w Kategorii tematycznej „Zmieniam świat lokalnie”. Celem projektu jest m. in. realizacja warsztatów z programowania, zakup robotów, drukarki 3D, a także specjalnego oprogramowania. Zajęcia mogą być skierowane dla dzieci już od 1-klasy szkoły podstawowej.

Marszałkowski Budżet Obywatelski na ostatniej prostej

Znamy zadania zgłoszone w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, które pozytywnie przeszły weryfikację formalną.

Wśród zadań zgłoszonych w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, które spełniły wymogi formalne znalazł się między innymi „Ogród dla pacjenta Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie”.

Dobry Start z PUE ZUS

Od 1 sierpnia istnieje możliwość złożenia wniosku o świadczenie z programu „Dobry Start” za pomocą kreatora na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

ZUS jest jedną z instytucji, które umożliwiają wypełnienie i elektroniczną wysyłkę wniosku przez swój system informatyczny. Wystarczy skorzystać ze swojego profilu na PUE ZUS.

Lokale użytkowe znalazły najemców

Zakończył się przetarg na wynajem pięciu lokali użytkowych i garaży w Częstochowie. Przedsiębiorcy zagospodarują pomieszczenia o powierzchni od 8,5 do niemal 65 metrów kwadratowych.

Zgodnie z przetargiem 5 lokali użytkowych zostanie przeznaczonych na działalność handlową i usługową, a także gastronomiczną.

W lokalu przy al. Niepodległości 12 o powierzchni nieco ponad 27 m2 powstanie biuro handlowe. 30-metrowy lokal przy ul. Nowowiejskiego 4 zostanie wykorzystany jako magazyn salonu ślubnego. Jeśli oferent, który wygrał przetarg, nie podpisze umowy najmu, wówczas na miejscu powstanie biuro/magazyn.

Badminton na pożegnanie lata! – zajęcia sportowe dla dzieci

Centrum Handlowe Auchan Poczesna zaprasza wszystkie dzieci dziś, 17 sierpnia na kolejne zajęcia z cyklu „Rodzinne spotkania ze sportem”. Uczestnicy mogą liczyć na moc zabawy i zdrowego wysiłku, a wszystko to dzięki grze w badmintona.

Mali goście Centrum Handlowego Auchan Poczesna będą ćwiczyć zręczność i refleks. 17 sierpnia maluchy sprawdzą się w grze z lotką w roli głównej. Łącząc się w pary lub większe grupy, przekonają się, że na pozór łatwa gra będzie wymagać koncentracji, wyczucia i celności.

Zagłosuj na Fasadę Roku 2019!

Rywalizacja o miano Fasady Roku 2019 trwa w najlepsze. O tytuł ubiegają się już realizacje z wielu polskich miast. Na ten moment najliczniejszą reprezentację mają Gdańsk, Kraków oraz Nowa Sól, ale swoich przedstawicieli mają też m.in Łódź, Kalisz, Świnoujście, Warszawa, Wrocław, czy Żary. Zgłoszenia zbierane są do 30 września, ale już dziś można zagłosować na swojego faworyta.

Konkurs Fasada Roku 2019 to już trzynasta odsłona zmagań o miano najlepszej elewacji wykończonej kompletną technologią Baumit, przez którą rozumie się system ocieplenia, system tynkowy lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Rokrocznie rywalizacja skupia na sobie uwagę licznego grona architektów, inwestorów indywidualnych, deweloperów, zarządców nieruchomości i wykonawców z całej Polski, a patronat nad konkursem obejmują uznane instytucje i media branżowe.

Częstochowa wita pielgrzymów

Trwa tegoroczny sierpniowy szczyt pielgrzymkowy. Do Częstochowy - oprócz wielu innych grup - dotarli też w środę m.in. żołnierze z XXVII Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki Wojskowej na Jasną Górę.

15 sierpnia odbędą się główne uroczystości związane ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i obchodami Święta Wojska Polskiego.

Rano na Przeprośnej Górce odprawiono uroczystą mszę św. z udziałem żołnierzy. Następnie zebrani wyruszyli w stronę miasta. Po przemarszu aleją Najświętszej Maryi Panny dotarli do alei Sienkiewicza, gdzie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza. W powitaniu wojskowej pielgrzymki i w uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza (w przeddzień Święta Wojska Polskiego) uczestniczyli także przedstawiciele władz miasta. Przemarsz zakończył się pod jasnogórskim szczytem. Jeszcze do wieczora do miasta docierały kolejne grupy pielgrzymów.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px