„Eko Jura” 2023

W dzisiejszy piątek, sobotę i niedzielę III Aleja NMP i plac Biegańskiego wypełnią się stoiskami wystawców działających na polu ekologicznych produktów – i to nie tylko żywności.

Organizatorem „Eko Jury” jest Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie. Mocno „regionalny” charakter będą miały także nadchodzące targi. Będą okazją do promowania postaw i działań proekologicznych oraz technologii służących ochronie środowiska, w tym pojazdów elektrycznych. Zaprezentują się przedsiębiorcy, instytucje i inwestycje z branży ekologicznej. Na targach kupimy też tradycyjną żywność, poznamy kulinarne przepisy.

Swoje reprezentacje będą miały branże takie jak pszczelarstwo, ogrodnictwo, agroturystyka, stadniny koni, firmy fotowoltaiczne, a także te zajmujące się gospodarką odpadami, usługami ochrony środowiska czy gospodarką obiegu zamkniętego. Nie zabraknie rzemiosła ekologicznego i odzieży naturalnej. Swoje stoiska będą miały też schroniska dla zwierząt. Można spodziewać się akcentów zdrowotnych (przychodnie, gabinety, firmy medyczne) czy sportowo-rekreacyjnych. Od strony „eko” mają pokazać się jurajskie hotele czy restauracje.

Uzupełnieniem stoisk mają być występ muzyczny oraz atrakcje dla najmłodszych – w tym dmuchańce, karuzele, konkursy.

Impreza odbędzie się w weekend, miedzy 15 i 17 września, w rejonie placu Biegańskiego i III Alei NMPanny w godzinach 11:00-19:00.

Partnerami targów są Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Regionalny Związek Pszczelarzy w Częstochowie, Gospodarstwa Sadownicze, Uniwersytet Jana Długosza oraz Politechnika Częstochowska.

W planach jest wydanie katalogu z informacjami i ofertami firm, które pojawią się na targach.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa