„Prima” wciąż węszy

Służbowy pies Straży Miejskiej znowu pomógł znaleźć substancje odurzające. Tym razem ten sympatyczny owczarek belgijski wspomagał w pracy częstochowskich policjantów.

Częstochowska Straż Miejska została poproszona o pomoc policjantom w poszukiwaniu narkotyków. Jej pies służbowy – Prima – wraz ze swoim przewodnikiem i funkcjonariuszami Policji przeszukał budynek mieszkalny oraz pomieszczenia gospodarcze na jednej z posesji. Czworonóg oznaczył siedem woreczków foliowych – sześć z zawartością białego proszku i jeden wypełniony ciemnozielonym suszem. Po analizie okazało się, że chodzi o narkotyki. Ich właścicielowi grożą teraz sankcje prawne.

„Prima” służy w częstochowskiej Straży Miejskiej od grudnia 2015 roku. Owczarek belgijski malinois wyspecjalizowany jest w ujawnianiu środków odurzających. Stale przechodzi szkolenia; jest też częstym gościem w szkołach i przedszkolach, w których funkcjonariuszki i funkcjonariusze Straży Miejskiej prowadzą prelekcje na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Na takich spotkaniach z młodymi często poruszany jest też temat narkotyków – odpowiedzialności karnej za ich posiadanie, ich niszczącego wpływu na zdrowie, możliwości śmiertelnego przedawkowania.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa