Wybrano najlepszego dzielnicowego w Częstochowie

Konkurs na najlepszego dzielnicowego w Częstochowie dobiegł końca. Laureat został ogłoszony 7 lutego podczas uroczystego finału w Miejskim Domu Kultury.

Głosy na jednego z dwudziestu kandydatów na „Najlepszego Dzielnicowego” można było oddawać między 15 a 31 stycznia. Zebrano ponad cztery tysiące głosów. Organizatorami konkursu była Miejska Komenda Policji i ZGM TBS.

Ideą konkursu było uhonorowanie działań dzielnicowych, przed którymi stoi niezwykle istotne zadanie – nawiązywanie i utrzymywanie więzi ze społeczeństwem. To właśnie dzielnicowym przypada rola „policjantów pierwszego kontaktu” przy budowaniu mostów między mieszkańcami a służbami policyjnymi. Dzielnicowi nie tylko patrolują ulice, ale także angażują się w różnorodne inicjatywy społeczne, edukacyjne i prewencyjne.

Podczas gali wyróżniono statuetkami i medalami wszystkich kandydatów, którzy na co dzień w swojej pracy wykazują się odwagą i determinacją, nierzadko narażając przy tym zdrowie, a nawet życie. Dotyczy to także laureata nagrody i tytułu „Najlepszego Dzielnicowego”, starszego sierżanta Mateusza Ściebury z IV Komisariatu Policji w Częstochowie, który w zeszłym roku odebrał nagrodę Komendanta Głównego Policji za uratowanie człowieka z płonącego budynku. Wyróżnienie dla dzielnicowego wręczyli prezydent Częstochowy i komendant, insp. Dariusz Kiedrzyn.

Finał konkursu był także okazją do zapoznania seniorów i seniorek z programem „Bądź bezpieczny seniorze, nie daj się oszukać”, organizowanym we współpracy Komendy Miejskiej Policji z ZGM TBS. W realizacji programu z pomocą przyszli aktorzy z Teatru im. Adama Mickiewicza, którzy wcielali się w role i odgrywali sceny dotyczące różnych metod oszustw, na które narażone są starsze osoby. Po oficjalnej części spotkania na MDK-owskiej scenie wystąpił zespół „Częstochowska ROCK Brygada”.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa