Marsz Nadziei 2024

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei” Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zaprasza w środę 24 kwietnia na wyjątkowe wydarzenie – Marsz Nadziei.

Co roku ta inspirująca inicjatywa gromadzi społeczność w celu wsparcia dzieci, młodzieży oraz dorosłych walczących z chorobą nowotworową.

Zabawa i rywalizacja w duchu nadziei!
Podczas Marszu Nadziei odbędzie się konkurs na najlepiej przebraną szkołę czy grupę. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas finału kampanii Pola Nadziei. Zainspirujcie się i twórzcie stroje w jasnych barwach żółci i zieleni, które są symbolem akcji.

Szczegóły wydarzenia:
10:30 – Zbiórka: Plac Ignacego Daszyńskiego. Przybywajcie w grupach, nie zapomnijcie o przebraniach!
Wasze fantastyczne kostiumy zostaną uwiecznione przed oficjalnym startem marszu.
11:00 – Start marszu: Rozpocznie się z energią przy akompaniamencie grupy Pipe & Drums, przemierzając III Aleję NMP. Nieście ze sobą kwiaty żonkili, balony oraz transparenty z hasłami pełnymi nadziei.
11:20 – Przejście przez Plac Władysława Biegańskiego
12:00 – Meta: Błonia Jasnej Góry.

Co przynieść?
Zachęcamy do kreatywności! Przygotujcie żółte czapki, bluzy, kurtki, balony czy papierowe kwiaty. Każdy element ma znaczenie!
Dla najmłodszych: Proponujemy grupom przedszkolnym i klasowym stworzenie "żonkilowych" strojów, które na pewno wywołają uśmiech na każdej twarzy.

– Zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania nadziei i solidarności! Niech ten Marsz Nadziei stanie się wyrazem naszego wsparcia dla pacjentów Hospicjum – apelują Organizatorzy.

cz.info.pl; źródło: Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej