Dwa konkursy w SP nr 29 uczyły pięknych postaw

W Szkole Podstawowej nr 29 podsumowano dwa konkursy – ogólnopolski, „Wolność zaklęta w piosence” i powiatowy, kierowany do młodych ludzi angażujących się wolontariat.

4. Ogólnopolskiemu Konkursowi Piosenek Patriotycznych „Wolność zaklęta w piosence” patronowali prezydent Częstochowy i prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Bonisławski, a chodziło w nim o prezentowanie własnych wykonań utworów niosących przesłanie miłości i szacunku do swojego kraju. Z kolei w 4. Powiatowym Konkursie Szkolnych Klubów Wolontariatu „Skrzydła Aniołów” zadaniem było dokumentowanie swoich działań przez młode grupy wolontariackie. Temu konkursowi patronowali prezydent Częstochowy i dyrektor częstochowskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach Anna Muzyka.

10 maja do SP nr 29 przyszli przedstawiciele kuratorium, Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM”, dyrektorzy częstochowskich szkół, Oddziału ZNP w Częstochowie, a także lokalnych organizacji pozarządowych. Ze strony Urzędu Miasta obecny był Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji, a zarazem prezes częstochowskiego oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Jako że konkursy dotyczyły zarówno patriotyzmu, jak i bezinteresownej działalności dla dobra społeczeństwa, spotkanie odbyło się w odpowiednio dostojnym anturażu – z nawiązującą do polskich barw dekoracją, hymnem, szkolnym sztandarem. Przed gratulacjami dla młodych zwyciężczyń i zwycięzców, ich opiekunów oraz komisji konkursowych była jeszcze część artystyczna, przekazująca we współczesnej formule fakty związane z Konstytucją 3 Maja i jej znaczeniem.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa