Banner Top

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - wyniki

11 maja 2019 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbyły się eliminacje wojewódzkie 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, najstarszego i najważniejszego konkursu recytatorskiego w Polsce.

Jego laureatami było wielu znanych i cenionych aktorów oraz wykonawców poezji śpiewanej. Podstawowym celem Konkursu jest pielęgnowanie kultury języka ojczystego, stworzenie szansy rozwoju artystycznego, zainteresowanie literaturą piękną.

Konkurs tradycyjnie jest przeprowadzany w 4 kategoriach artystycznych: recytacji, poezji śpiewanej, „wywiedzionym ze słowa” i monodramie. W Jury tegorocznego etapu wojewódzkiego zasiadali: przedstawiciel i prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej oraz przewodniczący komisji artystycznej Pan Jan Zdziarski, Pani Małgorzata Mazur - muzyk i przedstawiciel Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, Pani Krystyna Fuczik - muzyk i wieloletni kierownik muzyczny Teatru Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej oraz Pan Adam Hutyra - aktor Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

Protokół Jury dostępny na stronie http://rok.czestochowa.pl

cz.info.pl; źródło: ROK Częstochowa, foto: Sławomir Jodłowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px