Banner Top

Bezpieczeństwo bez barier w SOSW Nr 5

„Bezpieczeństwo bez barier” – piknik pod takim hasłem odbędzie się 17 maja 2019 na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 5 w Częstochowie.

Impreza plenerowa organizowana jest we współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bezpieczeństwa, a także w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin. Jest to pierwszy z cyklu zaplanowanych w tym roku spotkań policjantów z uczniami i ich rodzicami.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników pikniku. Jeźdźcy z częstochowskiego Zespołu Konnego oraz przewodnik psa służbowego zaprezentują  umiejętności swoich czworonogów oraz przekażą najmłodszym najważniejsze zasady obowiązujące w kontaktach ze zwierzętami. Ochotnicy będą mogli przećwiczyć postawę „żółwia", która uchroni ich w razie ataku czworonoga. Policjanci przeprowadzą także pogadankę na temat konieczności empatii i szacunku wobec zwierząt oraz ich ochrony podczas letnich upałów. Rodzice będą uczestniczyć w spotkaniu w trakcie którego mł. aspirant Daniel Zych opowie o cyberprzestępczości oraz bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Wszystkich miłośników motoryzacji ucieszy pokaz policyjnych radiowozów i motocykli.  

Najmłodsi uczestnicy pikniku dołączą do grona maratończyków i wezmą udział w akcji „Sprintem do maratonu” – V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaka.  

Nauczyciele SOSW Nr 5 przeprowadzą wiele gier i zabaw, a policyjna maskotka – Sznupek jak zwykle rozbawi najmłodszych. W ramach działań ekologicznych przeprowadzone zostaną warsztaty - „Las w słoiku”.

ZT NSZZ Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie ufundował dla uczestników miłe upominki, pomoc przy organizacji pikniku udzieliło WKU w Częstochowie.

piątek 17 maja 2019 roku – Piknik „Bezpieczeństwo bez barier” – godz. 10.00
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 5, ul. Słowackiego 35

cz.info.pl; źródło: SOSW Nr 5

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px