Banner Top

Bezpłatny projekt edukacji prawnej „Napraw sobie życie”

W Częstochowie ruszył bezpłatny projekt edukacji prawnej „Napraw sobie życie”. Projekt będzie trwał do końca roku, a najbliższe otwarte spotkanie odbędzie się w czwartek, 30 marca.

Projekt polega na spotkaniach zainteresowanych mieszkańców Częstochowy ze specjalistą prawa rodzinnego, który odpowiada na pytania i pomaga poruszać się w skomplikowanej, prawnej materii. Podczas spotkań, we współpracy pro bono z adwokatem i radcą prawnym specjalizującymi się w prawie rodzinnym, można bliżej poznać regulacje dotyczące problematyki:

- władzy rodzicielskiej,
- pieczy rodzicielskiej,
- spraw majątkowych (podział majątku, rozdzielność majątkowa, itp),
- spadków i darowizn,
- rozwodów,
- alimentów,
- związków partnerskich,
- związki nieformalnych, LGBT,
- przemocy w rodzinie,
- zobowiązania do leczenia odwykowego,

Będzie można też dowiedzieć się jak poruszać się w materii sądowej.

Spotkania zaplanowane są cyklicznie - raz w miesiącu - do końca roku, w siedzibie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie (pierwsze – pilotażowe - odbyło się w lutym).

Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, 30 marca o godz. 17.00 przy ul. Nowowiejskiego 24 w siedzibie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie.

Realizatorami programu są Miejska Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie oraz Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy. Inicjatorką projektu jest miejska radna Małgorzata Iżyńska.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px