Banner Top

DK-46 – zmiany na skrzyżowaniach z ul Spółdzielczości i Energetyków

Zamknięte skrzyżowanie z ul. Spółdzielczości z jednoczesnym otwarciem skrzyżowania z ul. Energetyków – to zmiana w organizacji ruchu w ramach trwającej przebudowy i rozbudowy DK-46.

W związku z postępem praca na budowie DK-46 Miejski Zarząd Dróg poinformował, że wykonawca od 27.03 (poniedziałek) koryguje dotychczasową organizację ruchu poprzez zamknięcie skrzyżowania ul. Przejazdowej (DK-46) z ul. Spółdzielczości oraz jednoczesne otwarcie skrzyżowania z ul. Energetyków.

Obecnie w ramach inwestycji kontynuowane są prace przy obiekcie mostowym na Stradomce, trwa budowa kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej, prowadzone są roboty ziemne na odcinku Zaciszańska-Pułaskiego. W obrębie pięciu działających sygnalizacji wahadłowych na przebudowywanym odcinku ulic Głównej i Przejazdowej realizowane są prace w zakresie branży drogowej, sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej.

Przypomnijmy, że w lutym udrożniony został przejazd przez rondo na wlocie nowej drogi w ul. Pułaskiego, a 18 lutego rozpoczęły się roboty od strony ul. św. Jadwigi – więc do odwołania zamknięta została ul. św. Barbary u jej zbiegu ze św. Jadwigi, Główną i z wlotem nowego śladu drogi. Objazd zamknięcia poprowadzony jest ul. św. Jadwigi przez ul. Kordeckiego w obu kierunkach.

Budowa nowego śladu DK-46, czyli tzw. obejścia ul. św. Barbary to część inwestycji związana z rozbudową DK-46. Pozostały zakres obejmuje gruntowną przebudowę DK-46 w istniejącym śladzie ulic: Głównej i Przejazdowej do granic miasta i węzła autostradowej obwodnicy Częstochowy A1.

Koszt całości zadania wg pierwotnej umowy wynosi niespełna 100 mln zł z dofinansowaniem z UE. Wszystkie prace mają zakończyć się w końcu tego roku. Zaawansowanie całości inwestycji można określić obecnie na ok. 55%.

Jednocześnie od 27 marca br. przystanki ENERGETYKÓW dla linii 21 i 22 zostają przeniesione w rejon skrzyżowania z ulicami Modrzewiową i Energetyków, około 200 metrów w kierunku stacji PKP Gnaszyn.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px