Banner Top

Dostępność rozkładu jazdy MPK

Rozkład jazdy autobusów i tramwajów MPK jest obecnie dostępny na stronie live.mpk.czest.pl oraz poprzez portal miejski. W związku ze zmianą zakresu zadań oraz wprowadzoną równolegle modyfikacją strony Miejskiego Zarządu Dróg, nieco zmieniła się dostępność rozkładu jazdy dla zainteresowanych w sieci.

Jak już informowaliśmy od kwietnia br. organizacja transportu publicznego w mieście została wydzielona ze struktury MZD, a sprawami związanymi z transportem zajmuje się obecnie Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta. Równolegle z tymi zmianami Miejski Zarząd Dróg zmodyfikował swoją stronę internetową mzd.czest.pl, na nowej nie umieszczając już zakładki z rozkładem jazdy MPK. Czasowo przestał być więc dostępny statyczny rozkład jazdy na tej stronie, a także link do tego rozkładu poprzez stronę częstochowskiego MPK.

Obecnie portal miejski (w zakładce: Miasto/Komunikacja/informacje dla pasażerów) linkuje do tradycyjnego rozkładu jazdy na dawnej stronie MZD, a strona MPK - do dynamicznego rozkładu jazdy dostępnego w aplikacji live.mpk.czest.pl.

Jest to sytuacja przejściowa - do momentu powstania docelowego zasobu nowej wersji portalu miejskiego, który także wkrótce zastąpi obecny moduł strony www.czestochowa.pl.

Oczywiście wszystkie aplikacje na smartfony korzystające z rozkładów MPK powinny działać bez zakłóceń.

Za chwilowe zamieszanie związane ze zmianami organizacyjno-technologicznymi w jednostkach miejskich, skutkujące czasowym problemem z dostępem do rozkładu jazdy komunikacji miejskiej poprzez strony MZD i MPK, wszystkich zainteresowanych przepraszamy.

Rozkład MPK na dotychczasowej stronie MZD dostępny TUTAJ.

Wyszukiwarka połączeń oraz mapa sieci komunikacyjnej na dotychczasowej stronie MZD TUTAJ.

Dynamiczny rozkład jazdy w aplikacji live.mpk.czest.pl TUTAJ.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px