Banner Top

Mikołajkowa bezpłatna mammografia

6 grudnia w Częstochowie po raz kolejny pojawi się mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat realizować będzie LUXMED.

Do bezpłatnego badania są uprawnione kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:
• nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Organizator przypomina, że do końca roku po raz ostatni z badania bez skierowania lekarskiego mogą skorzystać Panie, które urodziły się w 1953 roku.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie dostępna w pobliżu marketu Auchan przy ul. Focha, 6 grudnia, od godz. 10.00 do 16.30. Luxmed prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44, 22 338 19 60 lub na stronie internetowej poprzez formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na samo badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Zainteresowane osoby, zarówno podczas rejestracji, jak i samego badania, proszone są o stosowanie maseczek. Więcej informacji na stronie Organizatora TUTAJ.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px