Banner Top

Nagrody dla szczególnie uzdolnionych

74 osoby otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. W tym roku, po raz pierwszy, trafiły nie tylko do uczennic i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych ale także technicznych i branżowych.

Nagroda przyznawana jest uczniom, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami odniesionymi najpóźniej w roku szkolnym poprzedzającym rok zgłoszenia do nagrody, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej na szczeblu wojewódzkim. Jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczennic i uczniów częstochowskich szkół.

W tym roku komisja przyznała 74 nagrody: 39 dla uczniów szkół podstawowych, 25 - szkół ponadpodstawowych, 7 - technicznych i branżowych oraz 3 nagrody specjalne.

Wyróżnienia, podczas uroczystości, zgodnej z obowiązującym reżimem sanitarnym, która odbyła się 9 czerwca w Miejskim Domu Kultury wręczył laureatom prezydent Częstochowy.

LISTA LAUREATÓW NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY DLA UCZNIOW SZCZEGOLNIE UZDOLNIONYCH 2021

SZKOŁY PODSTAWOWE:

  1. Apolonia Bogacz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy
  2. Maciej Wójcik - Szkoła Podstawowa nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
  3. Bartosz Caban - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
  4. Kalina Kozieł - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego
  5. Sandra Karbicka - Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Intregracyjnymi im. Stanisława Wyspiańskiego
  6. Maria Banaś - Szkoła Podstawowa nr 21 im. ks. Stanisława Konarskiego
  7. Aleksandra Musialik - Szkoła Podstawowa nr 21 im. ks. Stanisława Konarskiego
  8. Julia Patyk - Szkoła Podstawowa nr 24 im. Jana Marcina Szancera
  9. Piotr Krzywda - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi
  10. Kaja Stelmach - Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego
  11. Anna Kowalik - Szkoła Podstawowa nr 42 im. Jana Brzechwy
  12. Urszula Godela - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
  13. Bartosz Kurzac - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
  14. Marcelina Mach - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
  15. Dawid Śpiewak - Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej
  16. Anna Kloś - Szkoła Podstawowa nr 50 im, gen. Władysława Sikorskiego
  17. Bartosz Kunowski - Szkoła Podstawowa nr 50 im, gen. Władysława Sikorskiego
  18. Patrycja Sadowska - Szkoła Podstawowa nr 50 im, gen. Władysława Sikorskiego
  19. Julia Szewczyk - Szkoła Podstawowa nr 50 im, gen. Władysława Sikorskiego
  20. Łucja Wilk - Szkoła Podstawowa nr 50 im, gen. Władysława Sikorskiego
  21. Natalia Gruszczyńska - Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie
  22. Zofia Anna Krawczyk-Wojciechowska - Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi
  23. Maria Magdalena Kupczyk - Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi
  24. Mateusz Tomasz Tomalak - Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi
  25. Szymon Tomasz Zdunek - Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi
  26. Piotr Witkowski - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
  27. Aleksandra Gaik - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek
  28. Laura Rita Lewczyńska - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek
  29. Tomasz Jabłoński - Prywatna Szkoła Podstawowa "Sokrates"
  30. Paula Oremek - Prywatna Szkoła Podstawowa "Sokrates"
  31. Antonia Strzelczyk - Prywatna Szkoła Podstawowa "Sokrates"
  32. Kacper Hobot - Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego NOBILITO
  33. Katarzyna Bielawska - Szkoła Podstawowa "Akademia Soward"
  34. Maciej Puczyński - Szkoła Podstawowa "Akademia Soward"
  35. Michał Rządkowski - Szkoła Podstawowa "Akademia Soward"
  36. Zuzanna Stasińska - Szkoła Podstawowa "Akademia Soward"
  37. Julia Wosinska - Szkoła Podstawowa "Akademia Soward"
  38. Pola Bałazy - Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
  39. Tomasz Wróbel - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

  1. Caban Mateusz - I LO im. Juliusza Słowackiego
  2. Mateusz Czajkowski - I LO im. Juliusza Słowackiego
  3. Lena Głogowska - I LO im. Juliusza Słowackiego
  4. Dominika Majer - I LO im. Juliusza Słowackiego
  5. Kacper Menkarski - I LO im. Juliusza Słowackiego
  6. Zuzanna Michalczyk - I LO im. Juliusza Słowackiego
  7. Joanna Sepioło - I LO im. Juliusza Słowackiego
  8. Monika Stachurska - I LO im. Juliusza Słowackiego
  9. Rafał Wiśniewski - I LO im. Juliusza Słowackiego
  10. Kacper Gorzelak - II LO im. Romualda Traugutta
  11. Stanisław Karpiński - II LO im. Romualda Traugutta
  12. Jakub Borowicz - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  13. Adrian Czechowski - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  14. Tomasz Derda - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  15. Monika Klar - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  16. Maksymilian Łebek - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  17. Bartosz Marchewka - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  18. Mateusz Motyl - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  19. Miłosz Olszewski - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  20. Bartłomiej Rozenberg - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  21. Dawid Skowronek - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  22. Patryk Wiśniewski - IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  23. Anna Pyzalska - I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta STO
  24. Katarzyna Przech - I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta STO
  25. Michał Stanowski - I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta STO

SZKOŁY TECHNICZNE I BRANŻOWE

  1. Kinga Jarząbek - Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Stanisława Władysława Reymonta
  2. Małgorzata Kuban - Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Stanisława Władysława Reymonta
  3. Angelika Pietrzyk - Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego
  4. Magdalena Studzińska - Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego
  5. Dominik Pluta - Techniczne Zakłady Naukowe
  6. Dominik Rybak - Techniczne Zakłady Naukowe
  7. Olivier Zegadło - Zespół Szkół Technicznych (Branżowa Szkoła I stopnia nr 10 im. Jana Pawła II)

NAGRODY SPECJALNE

  1. Małgorzata Kaźmierczak - Prywatna Szkoła Podstawowa "Sokrates"
  2. Weronika Blabuś - Szkoła Podstawowa "Akademia Soward"
  3. Antoni Mazur - Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa

cz.info.pl; źródło i foto: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px