Banner Top

Nowa kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy

6 lutego br., w nowym składzie obradowali młodzieżowi radni. Podczas sesji członkowie MRM otrzymali mandaty i wybrali spośród siebie nowy zarząd.

W czasie inauguracyjnego posiedzenia prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny i radny Sebastian Trzeszkowski (kiedyś szef MRM) wręczyli mandaty uczennicom i uczniów szkół średnich, którzy zostali wybrani do Młodzieżowej Rady Miasta XVI kadencji.

- Gratuluję Wam! Jesteście w gronie osób, które chcą więcej, jesteście zwycięzcami i przyszłymi ludźmi sukcesu. Jestem przekonany, że wspólnie zrealizujecie wiele pomysłów z korzyścią nie tylko dla środowiska młodzieżowego. Cieszę się na współpracę z wami - mówił prezydent.

- To będzie piękny okres Waszego życia. Dla mnie istotne jest, że możemy liczyć na konsultacje i uwagi zgłaszane do uchwał, które już wkrótce zaopiniujecie - dodawał przewodniczący.

Z kolei radny - w oparciu o własne doświadczenia - zachęcał do budowania relacji, które będą procentowały w przyszłości oraz do ambitnego podejścia do spraw społecznych.

Obrady były okazją, by nowi radni wybrali swojego szefa. Został nim Wojciech Grabiec, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie. Na jego zastępców wybrano Kacpra Ciszewskiego (I L.O. im. J. Słowackiego) oraz Maksyma Kimlę (IX L.O. im. C.K. Norwida). Rzeczniczką prasową została Natalia Socha (IX L.O. im. C.K. Norwida)). Przed każdym z głosowań kandydaci dokonywali autoprezentacji i zapowiedzi, które z obszarów działania ich najbardziej interesują. Jednym z priorytetów będzie wymiana doświadczeń w kraju i za granicą oraz kontynuacja organizacji plenerowych imprez.

Z funkcjami pełnionymi w ubiegłej kadencji pożegnali się: Jakub Sikora, Damian Trzeszkowski, Mikołaj Marszałek i Amanda Kistela.

Skład Młodzieżowej Rady Miasta XVI kadencji (2023-2025):
- Ancińska Zuzanna
- Bąkowski Mateusz
- Bebłot Kamil
- Ciszewski Kacper
- Depta Natalia
- Fabrykowski Igor
- Flak Oliwier
- Gąsiorek Paulina
- Gogola Lena
- Grabiec Wojciech
- Grzybowski Mikołaj
- Kimla Maksym
- Kołodziej Kamila
- Kołodziej-Rolińska Natalia
- Kucia Julia
- Kulesza Krystian
- Kurzac Nikola
- Łopacińska Aleksandra
- Matyjaszczyk Jakub
- Mierczak Katarzyna
- Musiał Milena
- Nabiałek Jakub
- Orlikowski Dominik
- Pabian Sebastian
- Piątek Jakub
- Pochyła Sebastian
- Pyda Karol
- Skrzydeł Emil
- Skwark Marcel
- Smolarek Aleksandra
- Socha Natalia
- Staszczyk Milena
- Sukienik Marianna
- Suliga Norbert
- Świtoń Szymon
- Targońska Aleksandra
- Wąsala Dominik
- Witkowski Maciej
- Wojnowska Dominika
- Wójcik Oliwier
- Zwolski Szymon

Młodzieżowa Rada Miasta to organ samorządowy młodzieży Częstochowy, najdłużej działający w Polsce. Ma charakter wnioskodawczy i opiniodawczy. Podstawą działalności MRM jest praca społeczna. Jej zadania to między innymi: reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji rządowych, pozarządowych i samorządowych, współpraca z samorządami uczniowskimi, działania na rzecz ochrony praw i godności ucznia, kształtowanie i utrwalanie postaw demokratycznych oraz działanie na rzecz integracji i współpracy środowisk młodzieżowych i twórczych.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px