Banner Top

Nowy radiowóz dla Straży Miejskiej

Częstochowska Straż Miejska ma nowy radiowóz za 150 tys. zł. Samochód przekazał w piątek strażnikom prezydent miasta Częstochowy. To ford transit connect w pełni przystosowany do służby patrolowej oraz do przewożenia zatrzymanych osób.

Pojazd został zakupiony ze środków budżetu Miasta Częstochowy przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Częstochowy w ramach zadania „Zapewnienie bezpieczeństwa dla mieszkańców miasta”.

Całkowita cena auta to 150 tys. zł, która zawiera również bezpłatny serwis przez najbliższe 48 miesięcy oraz wydłużoną gwarancję – również na okres 4 lat.

Samochód odebrał komendant Straży Miejskiej w Częstochowie Artur Hołubiczko, a w spotkaniu uczestniczył także m.in. Rafał Kusal – naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

Straż Miejska od 30 lat pomaga mieszkankom i mieszkańcom Częstochowy i dba o zapewnienie spokoju i porządku publicznego. W 2020 roku częstochowscy strażnicy miejscy podjęli 31 tys. 225 interwencji, z czego prawie 15 tysięcy na wniosek mieszkanek i mieszkańców Częstochowy.

Przypomnijmy, że ostatnia większa modernizacja taboru samochodowego Straży Miejskiej nastąpiła w grudniu 2015 roku. Wówczas częstochowscy strażnicy otrzymali pięć nowych aut (3 fordy vany oraz dwa osobowe fordy focusy).

Nowy radiowóz będzie służył do sprawnego wykonywania zadań strażników i realizowania zgłoszeń mieszkańców Częstochowy.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px