Banner Top

Pierwszy Twist 2 w Częstochowie

Do zajezdni częstochowskiego MPK dotarł pierwszy z 10 nowych twistów. Wkrótce wyjedzie na jazdy testowe. Obsługę pasażerów powinien rozpocząć w maju.

Pomimo obiektywnych trudności, związanych z zagrożeniem epidemicznym, inwestycje miejskiego przewoźnika są w miarę możliwości koordynowane i realizowane. Zakup i dostarczenie twista to kolejna z nich. Pierwszy z 10 nowych tramwajów dotarł z bydgoskiej firmy PESA do zajezdni przy alei Niepodległości bez większych przeszkód.

Pojazd po pierwszym nocnym przejeździe próbnym jest przygotowywany do dalszych testów, które będą odbywać się bez pasażerów. Według zapewnień specjalistów producenta obecnych na miejscu, tramwaj będzie gotowy do obsługi pasażerskiej w okolicach maja. W wakacje mają też dotrzeć do Częstochowy pozostałe zamówione składy.

Produkcja i dostawa nowych tramwajów dla Częstochowy (koszt ok. 90 mln zł) to jeden z dwóch elementów największego w historii MPK projektu tramwajowego. Drugą częścią przedsięwzięcia jest całkowita modernizacja, czyli praktycznie budowa nowej linii w starym śladzie między Rakowem a Północą (koszt ok. 114 mln zł). Proces produkcyjny pozostałych nowych tramwajów dla Częstochowy trwa. Przypominamy, że tramwaje Twist drugiej generacji będą jednymi z najnowocześniejszych w Europie, z szeroką paletą udogodnień jezdnych, a także pełną klimatyzacją, monitoringiem, cyfrową informacją dla pasażerów, biletomatami it

Łącznie obie tramwajowe inwestycje miasto pozyskało 144 mln zł unijnego dofinansowania.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px