Banner Top

Powstaje wiadukt w miejscu dawnej estakady

Na Rakowie rozpoczął się montaż stalowej konstrukcji nowego obiektu mostowego w miejscu starej estakady. To jedno z trzech dwupoziomowych skrzyżowań powstających w ramach budowy nowej al. Wojska Polskiego (DK-91).

Na plac budowy składy ciężarowe z elementami konstrukcyjnymi dotarły dwoma specjalistycznymi transportami w nocy – z wtorku na środę i ze środy na czwartek. To 10 belek i 2 przęsła przygotowane w zakładzie prefabrykacji w Kielcach, skąd przyjechały do Częstochowy. Wykonawca zaraz przystąpił do montażu. Do połowy lutego potrwają prace, które scalą te elementy z tymi, które zostaną jeszcze dostarczone.

Roboty te odbywały się pod ruchem odbywającym się na osi al. Pokoju – ul. Jagiellońska. Najtrudniejszy zakres prac będzie musiał odbyć się przy zamknięciu ruchu kołowego i wyłączeniu kursów tramwajowych (linii 1 i 2 na południu miasta). Utrudnienia potrwają przez jeden z weekendów na przełomie stycznia i lutego – Miejski Zarząd Dróg ma o tym poinformować z wyprzedzeniem.

Waga pełnej konstrukcji stalowej wiaduktu, który stanie na miejscu starej estakady, to ok. 420 ton. Po osadzeniu stalowego kolosa postępować będą dalsze prace budowlane związane z budową tego obiektu inżynieryjnego.

Dwa inne dwupoziomowe skrzyżowania powstają na skrzyżowaniach alei Wojska Polskiego z ulicami Krakowską i Rejtana oraz u zbiegu z ulicą Legionów.

Od kilku dni w obrębie budowy obowiązuje nowa organizacja ruchu – ze szczegółami można się zapoznać na stronie MZD TUTAJ.

MZD przypomina także, że – odrębnie od pierwotnych założeń – aktywny przez kolejne 2-3 tygodnie pozostanie wyjazd z ul. Rakowskiej w kierunku Katowic. O szczegółach można poczytać także na stronie MZD.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px