Banner Top

Poznaj bliżej mieszkańców lasów i dowiedz się, jak o nich zadbać

Dlaczego las jest tak ważny dla środowiska, jakie rośliny i zwierzęta można tam spotkać, jak się w nim należy zachowywać? Tego będzie można dowiedzieć się podczas akcji edukacyjnej „Odkryj tajemnice lasu” organizowanej przez Centrum Handlowe Auchan Poczesna we współpracy z Lasami Państwowymi.

Od 4 do 18 maja w pasażu galerii handlowej będzie można obejrzeć wystawę edukacyjną na temat lasu i jego mieszkańców, a na zewnątrz ustawione zostaną budki lęgowe dla ptaków. Dodatkowo w mediach społecznościowych centrum pojawią się filmy prezentujące wiele ciekawostek na temat lasu i jego mieszkańców.

Wystarczy krótka podróż za miasto, żeby znaleźć się w lesie! Naszą okolice otaczają liczne tereny zielone. Warto poznać je bliżej i dowiedzieć się, jakie gatunki roślin i zwierząt je zamieszkują oraz jak można je chronić. Dlatego warto wziąć udział w akcji edukacyjnej „Odkryj tajemnice lasu” organizowanej przez Centrum Handlowe Auchan Poczesna we współpracy z Lasami Państwowymi.

Od 4 do 18 maja podczas codziennych zakupów w galerii handlowej będzie można obejrzeć wystawy edukacyjne i dowiedzieć się m.in.: jakie gatunki drzew można zaobserwować w polskich lasach, jakie zwierzęta można w nich spotkać, a także jak powinniśmy przygotować się na wycieczkę do lasu. Podczas wystawy będzie można również dowiedzieć się, jak zbudować budkę lęgową dla ptaków, którą można potem umieścić w np.: w przydomowym ogrodzie. Te małe konstrukcje chętnie zasiedlą takie ptaki, jak muchołówka, sosnówka, czubatka, pleszka czy sikorka bogatka. Budki lęgowe dla ptaków będzie można obejrzeć także w sąsiedztwie centrum handlowego.

Wiedzę zdobytą podczas wystawy w centrum handlowym będzie można utrwalić i uzupełnić, oglądając filmy dostępne na profilu galerii handlowej na Facebooku. Widzowie dowiedzą się z nich, dlaczego las jest tak ważny oraz jakie rośliny, ptaki, owady i ssaki można w nim spotkać. Poznają także pracę osób dbających o przyrodę. Emisja pierwszego filmu odbędzie się 5 maja pod adresem www.facebook.com

Odwiedzający profil centrum handlowego na Facebooku będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą ciekawe książki przyrodnicze. Aby zdobyć jedną z nich wystawczy pod postem konkursowym udostępnić zdjęcie przedstawiające siebie lub bliskich na tle ulubionego drzewa. Jury wybierze spośród nich trzy najciekawsze zdjęcia.

Wystawa pt. „Odkryj tajemnice lasu” odbędzie się od 4 do 18 maja w pasażu Centrum Handlowego Auchan Poczesna przy ulicy Krakowskiej 10 w godzinach pracy galerii handlowej.

cz.info.pl; źródło: Informacja prasowa
Auchan Poczesna, tajemnice lasu, wystawa edukacyjna, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px