Banner Top

Prace i porządki na drogach w najbliższych dniach

Ulica Św. Jadwigi, Nowowiejskiego, aleja Wolności, Chochołowska – tu możemy napotykać w najbliższych dniach utrudnienia związane z inwestycjami lub bieżącymi remontami. W przyszłym tygodniu – jeżeli pogoda dopisze – drogowcy mogą pojawić się także na innych ulicach.

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poinformował, że w związku z rozpoczęciem realizacji zadania „Budowa drogi rowerowej w ul. Św. Jadwigi”, mogą tam występować utrudnienia w ruchu.

Poza tym 1 kwietnia (sobota) ekipy drogowe mają przystąpić do frezowania ul. Nowowiejskiego oraz alei Wolności (na wysokości DH Centrum), a w poniedziałek (3 kwietnia) powinna rozpocząć się przebudowa ulicy Chochołowskiej na odcinku od Muszyńskiej do Ostrowskiej (to zadanie realizowane jest ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego). W rejonach prac będą występować utrudnienia.

MZD zapowiada też w przyszłym tygodniu kontynuację remontów cząstkowych ulic – w ramach bieżącego utrzymania dróg, których realizacja będzie uzależniona głównie od warunków pogodowych.

Remonty nawierzchni bitumicznej są możliwe na ulicach: Worcella, równoległej do Kiedrzyńskiej, Kosmicznej, Prądzyńskiego, Wodzickiego (od Dekabrystów do Duboisa), Skrzyneckiego, Sikorskiego, Waszyngtona, Wręczyckiej, Legionów, Fieldorfa-Nila, alei Wyzwolenia, Przestrzennej, Zaciszańskiej, Matejki, Piastowskiej, Ogrodowej, Krakowskiej, Konwaliowej, Kolorowej, Zdrowej, Bohaterów Katynia, Bór, Pułaskiego i skwerze Sokołów.

Poza tym planowane są też remonty nawierzchni patcherem, czyli urządzeniem do usuwania ubytków i spękań nawierzchni (na ulicach: Naftowa, Borówkowa, Huculska, Trawowa, Wileńska, Cegielniana, Szamotowa, Niedługa), natomiast równanie ulic ma odbywać się – w przypadku sprzyjającej aury – na Torowej, Niedużej i Drucianej.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px