Banner Top

Reaktywacja Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego

Politechnika Częstochowska organizuje kolejną edycję edukacyjnego przedsięwzięcia dla młodzieży szkół średnich. Zajęcia ruszą w marcu.

Na sześciu wydziałach Politechniki Częstochowskiej – Wydziale Budownictwa, Wydziale Elektrycznym, Wydziale Zarządzania, Wydziale Infrastruktury Mechanicznej i Informatyki, Wydziale Infrastruktury i Środowiska oraz Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów – odbędą się wykłady oraz zajęcia laboratoryjne.

Zamysłem jest zachęcenie uczennic i uczniów szkół średnich do studiowania na Politechnice Częstochowskiej oraz pokazanie w sposób przystępny naukowych i inżynierskich zagadnień – tych, które można zgłębiać na częstochowskiej uczelni technicznej. Wszystko potrwa od 16 marca do 18 maja, w 15-osobowych grupach, z zachowaniem koniecznych zasad bezpieczeństwa. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Jeśli ktoś już jest w kwiecie wieku, może pożałować, że na te zajęcia się już nie załapie i westchnąć, że „dawniej czegoś takiego nie było”. Młode uczestniczki i uczestnicy CzUM będą mieli bowiem okazję wysłuchać pasjonująco zapowiadających się wykładów o mikroplastiku w środowisku, owadach w… technice czy inteligentnych materiałach. Z kolei na zajęciach laboratoryjnych będzie można np. dowiedzieć się, co da się wyczytać z obrazu termowizyjnego, spróbować sił w tworzeniu projektu budynku w programie Revit Architecture, zobaczyć, jak steruje się robotami przemysłowymi czy poznać zagadnienia projektowania zielonych miejsc w przestrzeni miejskiej. I to nie wszystkie fascynujące tematy, które da się znaleźć w programie opublikowanym przez Politechnikę.

Szkoły mogą zgłaszać się do tegorocznej edycji CzUM do 15 lutego. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Można je składać wyłącznie drogą mejlową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pytania można kierować telefonicznie pod numerem 34 325 02 51.

Zajęcia Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego po raz pierwszy odbyły się w 2009 roku. W każdej dotychczasowej edycji, z wyjątkiem okresu pandemii, uczestniczyło średnio ok. 600 osób.

Szczegóły na stronie Politechniki Częstochowskiej.

Patronat nad CzUM objęli prezydent Częstochowy oraz rektor Politechniki Częstochowskiej.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px