Banner Top

Ruszyło świąteczne dekorowanie miasta

Na placu Biegańskiego pojawiła się okazała, żywa choinka. To znak, że rozpoczęło się dekorowanie miasta w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym.

Kilkunastometrowy świerk został przewieziony z prywatnej posesji w dzielnicy Lisiniec. Drzewo (wskazane przez MZD w Częstochowie) wycięła, przywiozła, postawiła i wkrótce rozświetli świątecznymi lampkami firma Materiały Budowlane DOMBUD s.c.

– W tym roku nie będzie mniej dekoracji niż w poprzednim. Premiera - tuż przed Mikołajem. Nie będzie jej towarzyszyło żadne wydarzenie z uwagi na trwającą pandemię. Tegoroczny zestaw dekoracji będzie utrzymany w klimacie „Bajkowej podróży”. Na placu Biegańskiego znajdą się cztery duże elementy 3D pełne kolorów i magii. Nigdy wcześniej nie zdradzamy, co to będzie dokładnie, to niespodzianka dla częstochowianek i częstochowian – informuje Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu UM.

Elementy zostały wypożyczone przez miasto z firmy Multidekor z Piastowa. Jak zwykle dekoracje uzupełnią elementy na latarniach, przewieszki i oświetlone drzewa wokół centralnego placu.

Dzięki pomocy sponsorów wystrój na Placu Biegańskiego wzbogacą dodatkowe dekoracje ufundowane przez firmy: Tel-Bruk. Telenga Radosław i Gramar sp. z o.o. z Lublińca. Obie firmy, już po raz drugi, włączają się w dekorowanie miasta na święta.

Kolejnym ważnym sponsorem jest firma Jawo sp. z o.o., która od wielu lat aktywnie uczestniczy w dekorowaniu miasta. Tradycyjnie zapewni świąteczny klimat przy "Fontannie dziewczynka z gołębiami" w III Alei.

Dekoracje zostaną rozebrane na początku lutego.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px